Anasayfa
26 Ocak 2018 ( 2256 izlenme )
Reklamlar

1 itiraftan 5 cinayet çözüldü: Eş cinsel oldukları için öldürüldüler

Faili meçhul üç cinayeti aydınlatmak üzere Ankara Emniyet Müdürlüğü’nde oluşturulan özel ekip, iki cinayeti daha ortaya çıkardı.

Keçiören Tepe Mahallesi’nde 20 Mart 2017’de Baran Aslan, Şenlik Mahallesi’nde 2 Haziran’da Serkan Kılıç ve Yenimahalle Batıkent’te Yılmaz Çetinkaya silahla vurularak öldürüldü. Ankara Emniyet Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro’da görevli uzman dedektiflerden oluşan özel ekip, farklı tarihlerde ve adreslerde işlenen 3 cinayetin birbiriyle bağlantılı olduğunu belirledi. Yenimahalle’de bir eve yapılan baskında Yiğit K.G., Ahmet A., Eren E.A. ve Murat K. gözaltına alındı. Şüpheliler, çapraz sorgularında cinayetleri işlediklerini kabul ederken, korkunç bir itirafta daha bulundular.

KÖY MEZARLIĞINDA 2 CESET

Şüpheliler, iki kişiyi daha öldürerek Çubuk’ta köy mezarlığına gömdüklerini itiraf ettiler. Köy mezarlığında yapılan kazıda iki erkek cesedi bulundu. Biri bıçakla diğeri de silahla öldürüldükleri belirlenen 2 erkek ile ilgili hiçbir arama veya kayıp kaydı bulunamadı. Yapılan soruşturmada bu kişilerden birinin Battal Şentürk olduğu belirlenirken, diğer kişinin kimliğinin belirlenmesi için de çalışma yürütülüyor.

 ‘EŞ CİNSEL OLDUKLARI İÇİN…’

Şüpheliler, mezarlığa gömdükleri iki kişiyi tanımadıklarını, işyerinde ikisini çıplak görünce “eşcinsel” oldukları gerekçesiyle öldürdüklerini söylediler. Şüpheliler ayrıca, Baran Aslan’ı gazinoda çıkan tartışma yüzünden, Serkan Kılıç’ı aralarında önceden husumet olduğu için; parkta yanlarına gelen Yılmaz Çetinkaya’yı da tartışma yüzünden öldürdüklerini anlattı. Evlerinde yapılan aramada 3 tabanca, çok sayıda mermi, ayrıca kalaşnikof mermileri de ele geçirildi. Cinayetlerin bu silahlarla işlenip işlenmediğinin belirlenmesi için kriminal laboratuvarda balistik inceleme yapıldı.


◇◇◇◇◇◇◇◇◇◇◇◇


Tacizle suçlanan bakan istifa etti


Kanada Federal Spor ve Engelliler Bakanı Kent Hehr, cinsel taciz suçlamasıyla hakkında soruşturma başlatılması üzerine görevinden istifa etti.

Kanada’da bir süredir gündemin en önemli konularından olan iddiaların merkezindeki Bakan Kent Hehr, açılan soruşturmanın selameti için istifa ettiğini duyurdu.

Sputnik‘in haberine göre, Dünya Ekonomik Forumu için İsviçre’nin Davos kasabasında bulunan Kanada Başbakanı Justin Trudeau da Hehr’in istifasını kabul ettiğini açıkladı.

‘TACİZ KABUL EDİLEMEZ’

Kanada Başbakanlık Ofisi’nden yapılan yazılı açıklamada Trudeau, “Taciz kabul edilemez. Kanadalılar tacizden uzak ortamlarda yaşama ve çalışma hakkına sahiptir. Hükümet olarak suistimal konusundaki iddiaları son derece ciddiye almaktayız. Hükümeti kurarken yaptığımız ilk şeylerden biri, iddiaları çözmek için titiz süreçleri ortaya koyma sözüydü. Bugün de yaptığımız budur” ifadelerini kullandı.

Başbakan Trudeau, Kent Hehr’in istifasını soruşturma sonuçlanıncaya kadar kabul ettiğini belirttiği açıklamasında, bu süreçte Bilim Bakanı Kirsty Duncan’ın Federal Spor ve Engelliler Bakanlığı’na vekalet edeceğini duyurdu.

Aynı zamanda Liberal Parti Calgary Milletvekili olan Kent Hehr hakkında, seçim bölgesindeki siyasi çalışmaları sırasında taciz ettiği öne sürülen iki kadın çalışanının sosyal medyadaki paylaşımlarının ardından soruşturma açılmıştı.

Öte yandan, Ontario Eyaleti Muhafazakar Parti lideri Patrick Brown da hakkında basında çıkan cinsel taciz iddiaları üzerine parti liderliği görevini bırakmıştı.Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Abdullah Gül'ün Erbakan'dan gizlediği kripto belge! Vücudunuz Kalp Krizi Gerçekleşmeden 1 Ay Önce Sizi Uyarıyor – İşte Herkesin Bilmesi Gereken Gerçekler FEHMİ KORU'DAN 'RİSK' UYARISI: HEM DIŞARIDA HEM İÇERİDE SAVAŞ.. CHP'DEN 21 MİLLETVEKİLİ DAHA SALONDA O ANDA BULUNSAYDI... '