Reklamlar

108 gündür tutsak olan CHP'li Erdem'den Erdoğan'a mesaj

CHP'nin tutsak PM üyesi Eren Erdem, ''Dünyada tek bir hukukçu bu tutuklama “hukukidir” derse bir daha asla tutukluluğuma itiraz etmeyeceğim.'' dedi. AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'a da seslenen Erdem, ''İstersen müebbet kes. Sana asla boyun eğmeyeceğim'' ifadelerini kullandı.


CHP'nin tutsak PM üyesi Eren Erdem, tutukluluğuna dair değerlendirmelerde bulundu. 

''Tahliyeme1 kişi karar verecek! Recep Tayyip Erdoğan. Hakim o, Savcı o. O isterse çıkarız, istemezse yatarız. Ama asla boyun eğmeyiz bunu bilen bilir. İstersen müebbet kes. Sana asla boyun eğmeyeceğim!'' diyen Erdem'in Twitter hesabından duyurulan değerlendirmede şu ifadeler kullanıldı: 

1-Haksız,hukuksuz,delilsiz,isnatsız ve tamamen siyasi saiklerle tutsak bir CHP Parti Meclisi üyesi olarak 108 günü doldurduk. Tutukluluğun devamına dair son karara karşı itirazımız da yine reddedildi.

2-Tutuklanmama vesile olan dosyayı Avukatım @onurcingil den alıp,inceleyip,sunduğumuz delil ve beyanlarımızı gördükten sonra, dünyada tek bir hukukçu bu tutuklama “hukukidir” derse bir daha asla tutukluluğuma itiraz etmeyeceğim!

3-Açık açık “Eren Erdem’e iftira atmam için bana PARA teklif ediyorlar” diyen bir “gizli tanıdık” ifadesi dışında tek bir delil, belge, bilgi, ispat olmadan tutuklandım. Kanunlara, AYM ve AİHM içtihatlarına tamamen aykırı biçimde.

4-Şimdi soruyorum, bu dosya AİHM’e gittiğinde, inceleyip “bu hukuksuz bir tutuklama” dediklerinde”, “zaten AİHM Türkiye düşmanı” demek dışında ne diyeceksiniz?

5-Bu ve benzeri dosyalarla yapılan “SİYASİ” tutuklamalar yüzünden oluşan “hukuksuz devlet” algısı değil midir yatırım ve döviz krizinin sebebi? Sorumlusu kim? Bu yargı düzeni değil mi?

7-Değerli dostlar, Silivri’de olmanın tek nedeni, 26. Dönem TBMM çalışmalarında yaptığım siyasi mücadeledir. 3 yıl her türlü iftirayı attılar. Beni itibarsızlaştırmak için sistematik bir saldırı yaptılar.

8-Çünkü söylediklerim DOĞRUYDU. Tepkilerim HAKLIYDI. Rahatsız oldular. Envai çeşit iftira attılar. Uydurma bir İran tweeti ürettiler. Fetö tezleriyle saldırıp linç ettiler...

9-Ben bir Milletvekili olarak halkın bana verdiği görevi yaptım. Beni halk seçti. Ön seçim ile vekil oldum, 2 kurultayda da “liste dışından” seçilerek CHP PM’ye girdim.

10-Yani sandığın koyulduğu her yerden çıktım. Çünkü halkın verdiği görevi her zaman yaptım ve halkım dışında kimseye hizmet etmedim. Geçmişim belli. Geleceğim belli. Dünüm de, bugünüm de ortada!

11-Bak hemşerim, tam 5 yıl önce, 17-25 Aralık’tan 2 gün sonra, 15 Temmuz darbe girişimini öngörüp, haklı sokağa kim çağırmış! “ABD güdümlü darbe geliyor, halk sokağa çıkmalı” diyen kimmiş!

Reklamlar

Bakmadan Geçme!

KAPAT
SABAHATTİN ÖNKİBAR YAZDI: O UÇAĞI SAT TAYYİP BEY! Türkiye’nin başına türlü belalar açan o adamı hala kim, niçin omuzuna alır?