Anasayfa
14 Ağustos 2018 ( 321 izlenme )
Reklamlar

2 YUNAN ASKERİ HAKKINDA FLAŞ KARAR

2 YUNAN ASKERİ HAKKINDA FLAŞ KARAR 

2 Yunan askeri serbest bırakıldı
Edirne'de askeri yasak bölgede yakalandıktan sonra tutuklanan 2 Yunan askerinin tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmasına karar verildi.
2 Yunan askeri serbest bırakıldı

******************************************

Elazığ'da oyun oynarken ağzında tuttuğu 15 iğneyi yuttu
Yaşayan 17 yaşındaki Hülya Dolanabay, arkadaşlarıyla balon patlatmak için dudaklarının arasına aldığı 15 dikiş iğnesini yuttuğu için hastaneye sevk edildi.

Elazığ'da yaşayan 17 yaşındaki Hülya Dolanbay, arkadaşlarıyla mahallede oyun amaçlı dudaklarının arasına aldığı dikiş iğneleriyle yere uzanarak yukarıdan bırakılan balonları patlatmaya çalıştı.

Bu sırada yoldan geçen bir kedinin üzerinden atlaması sonucu panikleyen Dolanbay, dudaklarının arasındaki 15 dikiş iğnesini yuttu.

"Ender vakalardan biri" 

Fırat Üniversitesi'ne kaldırılan Dolanbay'ın yuttuğu toplu iğnelerden midesi ve ince bağırsağına saplanan 3'ü endoskopi yöntemiyle alındı.

Kalın bağırsağa geçen dikiş iğnelerinin doğal yoldan çıkmaması halinde kolonoskopi yöntemiyle çıkarılmasına çalışılacak.Fırat Üniversitesi Hastanesi Çocuk Gastroenteroloji Hepatoloji ve Beslenme Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Yaşar Doğan, hastanın bugüne kadar rastladığı ender vakalardan biri olduğunu söyledi.

"Şimdiye kadar 3'ünü çıkardık"

Hastanın çok riskli bir oyun oynadığını belirten Doğan, şöyle konuştu:

"Hastamız, 15 iğne yutma şikayetiyle geldi. İzlemeye aldık, gözetimimiz altında. Yaklaşık 24 saattir izlememize rağmen iğnelerin bazıları bağırsak ve midede olduğundan dolayı endoskopi yaptık. Mide ve ince bağırsağa saplanan iğneleri çıkardık. Bağırsağın ileri aşamalarında bazı iğneler halen karnında duruyor. Hastamızı gözlemde tutmaya devam edeceğiz. Eğer iğneler doğal yollardan çıkmaz ise kolonoskopi ile geri kalan iğneleri çıkaracağız. Şimdiye kadar 3'ünü çıkardık."Ailesine söylemekten çekindi

Hasta Dolambay, riskli bir oyun oynadıkları için çok pişmanlık duyduğundan bahsetti.

İğneleri ilk yuttuğunda ailesine söylemediğini ancak rahatsızlanınca söylemek zorunda kaldığını ve hastaneye gittiklerini söyleyen Dolambay, "Dışarıda arkadaşlarımızla oynuyorduk, ağzıma iğneleri aldım. Sonra yerde uzanarak balon patlatmaca oynayacaktık, balonu patlatırken birden kedi üzerime atladı. Ne yapacağımı bilemedim. Birden bütün iğneleri yutmaya başladım" dedi. 

Yuttuğu iğnelerden sonra karın ağrısı çeken Dolambay, ailesine durumu olaydan bir gün sonra anlattığını söyledi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

GÖZ GÖRE GÖRE KANSER OLUYORUZ! İŞTE EVİMİZE GETİRDİĞİMİZ TEHLİKE BERAT ALBAYRAK'DAN SON DAKİKA AÇIKLAMASI İLĞİNÇ HABER.. Bir Pakette 20 Sigara Olmasının Sebebi Buymuş.. YOK ARTIK Tamirciye verdiği cep telefonu kabusu oldu, Neler Göreceğiz.. Cıplak fotoğraflarını dagıttı