Home
14 Mart 2018 ( 760 izlenme )
Reklamlar

3 MİLYONLUK ARAÇLARLA İLGİLİ İNANILMAZ AÇIKLAMA!..

TBMM: "2006-2011 MODEL BU ARAÇLAR EKONOMİK ÖMRÜNÜ DOLDURMUŞ"

TBMM: “BU ARAÇLARI HABER YAPMAK BASIN AHLAKIYLA BAĞDAŞMIYOR”

TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın korumalarına alınan 3 milyon liralık beş cip kamuoyunda tartışma konusu olunca, Kahraman'ın basın ve halkla ilişkiler biriminden açıklama yapıldı. TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı, Meclis Başkanı İsmail Kahraman'ı korumak için alınan 3 milyon liralık araçlarla ilgili olarak;

“BASIN AHLAKIYLA BAĞDAŞMIYOR”

 "İhtiyaca binaen yapılan normal bir araç yenileme işini, toplumda yanlış algı oluşmasına sebebiyet verecek şekilde kullanmak gerçeklerle de basın ahlakıyla da bağdaşmamaktadır." denildi. Açıklamada şunlar kaydedildi:

“2006-2011 MODEL BU ARAÇLAR EKONOMİK ÖMRÜNÜ DOLDURMUŞ”


"Kimi 2006 kimisi 2011 model olan ve yıllardır kullanılan ekonomik ömrünü tamamlamış koruma araçlarının, sürekli ortaya çıkan bakım, onarım, tamir masrafları ve ihtiyaca cevap verememesi gibi teknik sebepler dolayısıyla TBMM Koruma Daire Başkanlığının talebi doğrultusunda yeni araç alımı zorunlu hale gelmiştir."

Açıkamada, asgari ücretin bin 603, açlık sınırının bin 658 lira olduğu Türkiye'de bir kişinin korunması için 3 milyonluk beş cip satın alınmasını eleştirel bir dille duyuran gazeteler de eleştirildi.

Kaynak: Ajanslar


http://bilgeturkhaber.com/3-milyonluk-araclarla-ilgili-inanilmaz-aciklama

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Hüsnü Mahalli’den korkutan açıklama: Soğuk Savaş geri döndü! İzlanda, yetersiz erkek nüfusu nedeniyle İzlandalı kadınlarla evlenen göçmenlere aylık 5000 dolar ödeyecek YILLARDIR MİDE YANMASI ÇEKİYORDU. DOKTORU SANİYELER İÇERİSİNDE GEÇİREN YÖNTEMİ ÖNERDİKTEN SONRA RESMEN HAYATI DEĞİŞTİ. ERBAKAN HOCA'NIN BAŞDANIŞMANI SONUNDA İSYAN ETTİ!..