Anasayfa
29 Ocak 2018 ( 1545 izlenme )
Reklamlar

62 yaşı olsa da, 40 yaşındaki şeklinde görünür – SIRRI: ASPİRİN + LİMON ve ayrıca Yaşlanmayı Hızlandıran 10 Yiyecek

62 yaşı olsa da, 40 yaşındaki şeklinde görünür – SIRRI: ASPİRİN + LİMON

GENÇ BİR GÖRÜNÜM KAZANDIRAN ASPİRİN LİMON MASKESİ MUTLAKA DENEYİN.

Aspirinin içerisinde bulunan salisilik asit cilt yapısını düzenler ve iyi gelir. Limon suyu ise antibakteriyeldir. Ayrıca limon suyunda cilde iyi geldiği bilinen ve cilt lekelerini yok eden bir de etken madde mevcuttur. Bu anlamda bu ikili ile yapılacak her maske cildi güzelleştirmeye ve sivilcelere iyi gelmektedir.

Malzemeler; 6 Adet aspirin, 1 Adet limon, Bal, Zeytin yağı (Kuru ciltli olanlar için), Karbonat


Nasıl Yapılır? Aspirinleri havadan dövdükten sonra bir porselen kase içine alın ve üzerine 2 yemek kaşığı limon suyunu ekleyin. Aspirin ve limon etkileşime girip yoğun bir kıvam aldığında bu karışıma 2 çay kaşığı bal ekleyin ve sonrasında (eğer kuru bir cildiniz varsa 2 çay kaşığı zeytin yağı ekleyin) karıştırın.

Bu karışımı yüzünüzün tamamına veya yalnızca sivilceli bölgeye uygulayın. Maske cildinizde yarım saat kaldıktan sonra karbonatlı nemli bez ile cildinizden maskeyi arındırın. Bu maskeyi ihtiyaca göre haftada 3 defaya kadar uygulayabilirsiniz.

Takipçi yorumu: Bu karışımı uzun yıllar yapan bir teyzeyi tanıyorum. kendisi tahminimce 62 yaşında ve cildi çok güzel. hiç kırışıklık yok. Bana sürekli aspirin ve limon ile cilt temizliği yaptığını söylemişti.
Yaşlanmayı Hızlandıran 10 YiyecekBazı kalorileri kesip sentetik şekerlerle zayıflayacağınızı düşünebilirsiniz. Ama aslında bunlar sadece iştahınızı açar ve probleme katkıda bulunur.
Eğer vücudunuza bakmak ve sağlıklı beslenmek istiyorsanız, unutmayın ki en iyi yol besleyici ve iyi düşünülmüş bir diyettir. Vücudunuza aldığınız her şey önemlidir. Bazı yiyecekler kaslarınızın ve organlarınızın doğru işlemesini sağlar, dolayısıyla günlük aktivitelerinizde kaslarınızı daha çok hissetmeniz önemlidir.

“Ne yerseniz osunuz.” Bu sadece eski bir atasözü değildir. Tükettiğiniz her şey tüm sağlığınız ve gündelik yaşamınız üzerinde büyük etkiye sahiptir. Diyetiniz besleyici ve dengeli olmalıdır, ve sizi cezbeden bütün toksik ve zararlı maddelerden uzak olmalıdır. Bu makalede yaşlanmanızı hızlandıracak yiyeceklerden bahsedeceğiz.
Hayatınızdan yıllar alan yiyecekler
Hepimiz bize hayatımızda yardımcı olduğunu düşündüğümüz küçük atıştırmalar alırız ama gerçekte bunlar bize zararlıdır ve hayatımızdan yıllar alır. Şimdi çatal kaşıkları bırakın ve hangi yiyeceklerin yaşlanmayı hızlandırdığını, hangilerinin sağlıksız olduğunu ve vücudun normal fonksiyonlarını yavaşlattığını okumaya devam edin.

● Karışık etler
Salam, sosis ve benzeri karışımlarla üretilen etler içlerinde aşırı oranda yağ bulundurur, özellikle de doymuş yağlar. İçinde 1,5 gramdan fazla doymuş yağ içeren 100 gram et oldukça büyük bir zarar riski taşır, bu riskler kardiyovasküler hastalıklar, obezite, aşırı kilo ve inmelerdir.
Bilmediğiniz ise bu yiyeceklerin düzenli olarak tüketildiğinde kansere yol açabilecek yüksek oranda nitrat içerdiğidir. Unutmayın yüksek sodyum oranı kalp problemlerine sebep olur ve kan basıncını yükseltir.

● Tatlandırılmış içecekler

İçeriğinde yüksek oranda şeker bulunan içecekler aşırı kiloya ve diyabete sebep olur. Şeker vücudun işlemesi için gerekli olsa da, bu tatlandırılmış içeceklerin içinde bulunan aşırı şekerin sağlığa olumsuz etkisi vardır ve organlarla önemli vücut sistemlerinin performansını etkiler.

● Patates kızartması

Aşırı oranda doymuş yağ, trans yağ ve kolesterol içeren patates kızartması çok lezzetlidir ama sağlıklı bir yaşam için çok kötü bir seçimdir. Her 100 gramda 500 kalori bulunur. Bu da her kızartma yediğinizde iştahınızı arttıracağına ve bir kaç tane tüketmenin sizi obezite ve aşırı kiloya sürükleyebileceğine işarettir.

● Pizza ve hamburger

Bir cuma gecesi bir kaç dilim pizza veya haftasonu hamburger nedir ki? Peki içlerindeki doymuş yağlar, sodyum ve şekere ne demeli? Pizza ve hamburgerler besleyici öğeler taşımadıkları için düzenli tüketildiğinde çok zararlıdır ve sağlık risklerini arttırır.

● Dondurma

Lezzetli ve tazeleyici olsa da dondurma doymuş yağ, trans yağ, şeker ve kolestrol içerir. Dondurmanın içindeki kolesterol oranından bahsetmemize gerek yok, ama yüzleşmeniz gereken bir şey var: Harika bir rahatlatıcı olabilir, ama dondurma çok sağlıksız bir seçimdir.

● Şekerleme

Şekerden yapıldıklarını biliyorsunuz değil mi? Bu harika tatmin çok uzun süreli etkiler taşır. Şekerlemeler çok yüksek oranda şeker içerir ve diyabet ile obeziteye yol açarken vücudun insulin direncini arttırırlar.

● Tuz

Vücudunuz düzenli tuza ihtiyaç duyar, ama her gün tükettiğiniz yemeklerdeki tuz bu ihtiyacı karşılamaz. Ticari olarak satılan tuz içeriğinde toksik olabilecek kompleks kimyasallar içerir, çok tuz içeren bir diyet vücutta su ve sıvı tutulumuna sebep olur ve sağlıksız kas depozitlerini arttırır. Günde önerilen tuz alımı 6 gram olmalıdır.

● Yapay tatlandırıcılar

Yapay tatlandırıcılar iştahı uyarır. Böylece akıllı bir diyet yapmaya çalışırken aslında daha fazla yersiniz ve aşırı şekerle yağ gibi sağlıksız yiyecekler yiyerek sağlığınızı riske atma olasılığınız artar.

● Kırmızı et

Doğru! Her akşam yemeğinde biftek yememelisiniz. Dengeli bir diyet içinde kırmızı et taşır ama sınırlı oranda almalısınız. Kırmızı et içinde kalbiniz için kötü olan doymuş yağlar içerir. Vücudunuz bunları çok yavaş sindirir, dolayısıyla vücut bunları yakmak için ihtiyacı olan asıl enerjiyi harcar. Bu da kilo vermeniz önünde engeldir.

● Rafine karbonhidrat

İşlenmiş yiyecekler genelde tüm besleyici özelliklerini yitirmiş olurlar ve yendikleri zaman çok sağlıksız etkileri olur. Özellikle mısır gevreği organik veya genetiği oynanmamış şekilde diyetinize eklendiğinde sağlıklı bir katkı olabilir, ama işlenmiş mısır gevreği paketlenmeye kadar geçen sürede neredeyse hiç besleyici öğe taşımaz.

Rafine karbonhidratlar yüksek şeker oranına ve vücutta yağ tutulumuna sebep olur.

Unutmamanız gereken noktalar

Uzun süren sağlıklı bir yaşam için, besleyici ve dengeli bir diyet anahtardır, aynı zamanda vücudun en temel ve önemli işlevlerini destekler. Doğru beslenmenin uzun süren etkilerini görmek ve yaşlanmanızı hızlandıran bu yiyeceklerden uzak durmak sizin yararınıza olacaktır.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İSKİ’den İstanbullu vatandaşlara kötü haber. Tam 20 ilçeye su verilmeyecek. İşte su verilmeyecek ilçeler ve haberin ayrıntıları; SON DAKİKA ! DOLARDA FLAŞ GELİŞME DİŞ ÇÜRÜMESİNİ KÖKÜNDEN KURUTAN KEŞFE İMZA ATTILAR Mine Söğüt’ten Atatürk’e Ayyaş Diyenlere Asırlık Cevap