Anasayfa
27 Ağustos 2018 ( 665 izlenme )
Reklamlar

ABD'den Türkiye'yi ayağa kaldıracak hamle!

ABD'den Türkiye'yi ayağa kaldıracak hamle!


  ABD, çizgiyi aşan bir adım daha attı.Suruç'un karşısında yer alan Kobani'ye getirilen radar sistemi, Amerikan askerleri tarafından montajlandı. 

Türkiye'nin tepkisine rağmen bugüne kadar terör örgütü YPG'nin yanında saf tutan ve Suriye'nin kuzeyine binlerce TIR silah gönderen ABD, bu kez çizgiyi aşan bir adım atıyor.ABD ordusu, Türkiye sınırına radar sistemi kuruyor. Yerel kaynaklar, radar sisteminin Suruç'un karşısındaki Kobani'ye kurulmaya başlandığını bildiriyor.Sosyal medyada yayınlanan görüntülerde dev bir nakliye uçağıyla getirilen sistem, Amerikan askerleri tarafından montajlanıyor.Görüntülerde konuşan ABD'li komutan ise, radarın bölgede uçan jetleri kontrol edeceğini söylüyor.Öte yandan, ABD Dışişleri Bakanlığı heyeti YPG'ye destek ziyaretleri yapıyor. Heyetin başındaki isim, eski Bahreyn Büyükelçisi William Roebuck.Menbiç ve Kobani'den sonra gittiği Şedade ilçesinde konuşan Roebuck, ABD'nin Suriye'de kalıcı olduğunu söyledi. ABD'li temsilci, 'DEAŞ, Suriye'nin tamamından sökülüp atılıncaya kadar buradayız' ifadesini kullandı.Suriye'deki iç savaşın başlangıcında muhalifleri destekleyen ABD, birkaç yıldır YPG ile aynı cephede yer alıyor. ABD'nin halihazırda Suriye'nin birçok noktasında askeri üssü bulunuyor. Bu yıl içinde Menbiç'e yeni bir üs kuruldu.siyasetcafe.com

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

FETÖ’nün Ablası İtiraf etti: Gece Yarısı Kaldırıp Zorla… BÖBREKLERİNİZİ TEMİZLEYEN EN DOĞAL YÖNTEM! DİYALİZE MAHKUM OLMAMAK İÇİN DENEYİN ERDOĞAN VE AİLESİNİN SERVETİ DÜNYA’YI ŞAŞKINA ÇEVİRDİ..çok ilğinç açıklamalar DARBECİ GENERAL KONUŞTU... ORTALIK FENA KARIŞTI!..