Anasayfa
06 Kasım 2018 ( 313 izlenme )
Reklamlar

Ahmet Hakan uyuma memleketin elden gidiyor

CHP'li Ali Keven, Yozgat Çekerek ilçesinde bulunan Süreyyabey Barajı’nın, hem tarımsal üretim, hem de balıkçılık sektörü bakımından bölge halkı için önemli bir yere sahip olduğunu ancak baraja bırakılan kanalizasyon şebekesinden kaynaklı balık ölümleriyle tehlikenin gitgide arttığını söyledi.


Cumhuriyet Halk Partisi Yozgat Milletvekili Ali Keven, Yozgat Çekerek ilçesinde bulunan Süreyyabey Barajı’nın, hem tarımsal üretim, hem de balıkçılık sektörü bakımından bölge halkı için önemli bir yere sahip olduğunu ancak baraja bırakılan kanalizasyon şebekesinden kaynaklı balık ölümleriyle tehlikenin gitgide arttığını söyledi.

“YETKİLİLER GÖRMEZDEN GELMEYE DEVAM EDİYOR”

Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan’ın da memleketi olan Yozgat’ta yaşananları anlatı CHP’li Keven şu ifadeleri kullandı.

“2014 yılında DSİ tarafından yapımı tamamlanan 650 bin dekarlık bir araziyi sulayan bu baraj aynı zamanda yöre halkının burada balıkçılık yapmasıyla bir iş kapısı olmuştur. Süreyyabey Barajı ülkemizin 9. büyük barajıdır. Bunca emek ve parayla yapılan bu barajda kirlilik alarm veriyor! Bu barajdan balıkçılık yapmak için kooperatif kuran ve buradan geçimini sağlayan balıkçılar bin bir umutla bu işe girdiler. Ancak barajda yoğun balık ölümleri olduğu basına da yansıdığı üzere herkes tarafından bilinmektedir. Bunun sebebi ilçe merkezi ve 15 köyün kanalizasyonlarının baraja akmasıdır. Bunu önlemek için bir arıtma tesisi yapılması gerekiyor. Bu durum bütün kurumlarca biliniyor ama yetkililer görmezden gelmeye devam ediyor. Bu yüzden yurtdışına balık gönderen Çekerek’te balıkçılık ölmek üzere. Biz burada su sporları merkezi kurulsun diye mücadele ediyoruz ama yakında bu barajda balıkçılık bile yapılamayacak hale gelecek.”

“BİR ARITMA TESİSİNİ ÇEKEREK İLÇESİNE ÇOK GÖRDÜLER”

Keven iktidar partisinin elinde bulunan ilçe belediyesinin arıtma tesisini yaptıramadığını belirterek şunları kaydetti:

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Devletin Hastanesinde Bağış Rezaleti Bekir Coşkun yazdı...Gidişin kadınların elinden olacak Bakanlık acilen duyurdu! Sakın kontrol etmeden almayın! Hergün evimize giriyordu. Reis rejimi içeriden yıkılacak!