Anasayfa
14 Ekim 2018 ( 1680 izlenme )
Reklamlar

AHMET HAKAN: YANARIM YANARIM DA...

Amerikalı din adamı Andrew Craig Brunson'ın İzmir'de, terör örgütleri FETÖ ile PKK adına suç işlediği ve casusluk yaptığı iddiasıyla yargılandığı davada 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası verilerek hakkındaki adli kontrol hükümleri kaldırıldı.

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan Brunson'ın tahliye edilmesini köşesinde 7 maddede değerlendirdi. 

Ahmet Hakan'ın değerlendirmeleri şöyle:

Madde bir: Madem sonu böyle bitecekti, biz niye o denli efelendik ki? Madem en sonunda bu olacaktı, o manşetleri niye çektik? Madem 3 yıla fittik, niye 35 yıl istedik? Niye? Niye? Niye?

Madde iki: Yanarım yanarım da şu Trump’ın attığı cakaya yanarım. Yanarım yanarım da şu Trump’a yaşatılan hazza yanarım. Trump gibi bir adama bunları yaşatmaya kimin ne hakkı var?

Madde üç: Gizli tanıklık müessesesi, bir tür yavşaklık müessesesine dönüşmüş durumda... Bütün hıncımızı papaz davasının gizli tanıklarından alabiliriz... O derece yani.

Madde dört: Papaza hem FETÖ’cü, hem PKK’lı, hem de ajan dedik. Yahu bari sadece birini diyeydik! Bari birazcık idareli kullanaydık... Bu ne müsrifliktir!

Madde beş: Papaz bırakılmasa “İşte şimdi mahvolduk” diyecek olanlar, “Papaz bırakıldı” diye yastalar! Papaz bırakılmasa “Nasıl da dik durduk” diyecek olanlar, burunlarından kıl aldırmıyorlar! Yahu bu nasıl iştir?

Madde altı: Hollywood bir papaz filmi çekerse ve papaz rolünü de Tom Hanks’e verirse... Ben işte o zaman kahrolurum.

Madde yedi: Tek bir teselli payımız var: Papaza karşılık belki biz de bir şeyler almışızdır da yetkililerimiz söyleyemiyordur! Olabilir mi böyle bir şey? Olsun ama... Lütfen... Amin. İnşallah."

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Sarımsaklı Süt Faydaları Süte 1 diş sarımsak ekleyip içerseniz.. Ece Uslu'nun Son Hali Görenleri Mest Etti Her Birine 11 Bin 794 Lira Maaş! HERKESİN KONUŞTUĞU DEV SATIŞI BİR BİLENDEN ÖĞRENİN! AYDIN DOĞAN'IN YENİ İŞİ DE BELLİ OLDU