Anasayfa
27 Şubat 2018 ( 2537 izlenme )
Reklamlar

AK PARTİYİ BİTİREN TEKLİF HADİ BUYURUN GİDİN AFRİNE.!

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, gönüllü olarak askere gitmek isteyenler için TBMM’ye kanun teklifi verdi. Teklif yasalaşırsa, gönüllü olduğunu askerlik şubesine bildirenler, silah altına alınacak ve 6 ay askerlik yapacak. Bu kapsamda askere alınanlara, görev süreleri sonunda ‘’TSK Gönüllü Hizmet Nişanı’’ da verilecek. Gürer, “Son zamanlarda parti toplantılarında ‘Afrin’e gitmek istiyoruz’ diye slogan atanlar var, onlara da hizmet sağlıyoruz” dedi.


Teklifin yasalaşması halinde askerlik hizmetini yerine getirmiş olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Sağlık yönetmeliğine göre askerliğe elverişli olup gönüllü olduklarını askerlik şubelerine yazılı olarak bildirenler, OHAL ve savaş hali durumunda askere alınabilecekler.

Bu kapsamda asker olanlar, 6 ay süreyle görev yapacak. Silah altındayken, Türk Silahlı Kuvvetleri Disiplin Kanunu hükümlerine tabi tutulacaklar. Altı aylık gönüllü askerlik süresi, gönüllünün yazılı talebi üzerine uzatılabilecek. Gönüllülük kapsamında askere alınanlara, görev süreleri sonunda ”Türk Silahlı Kuvvetleri Gönüllü Hizmet Nişanı” da verilecek.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

115 hamile çocuğun hastane tarafından 'gizlenmesi'ortaya çıkaran personel konuştu MECLİS'TE 4 ŞUBAT VURGUNU!.. SOYLU DUMAN!.. Yılmaz Özdil'den güne damga vuracak bir yazı...Mutlaka okunmalı.. Yardımsever olarak bilinen hemşire seri katil çıktı