Anasayfa
09 Ekim 2018 ( 473 izlenme )
Reklamlar

Akıl uçtu!.. SATIŞ HABERİ ANKARA'YA DÜŞTÜ!.

Türkkan, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, savunma sanayi alanında faaliyet gösteren “HARP ARGE” adlı şirketin Hollanda merkezli bir şirkete satıldığını söyledi.

‘DRONESAVAR ÜRETEN ŞİRKET SATILDI’


Şirket satışının Twitter üzerinden açıklandığını ifade eden Türkkan, “Hükümetin, milli duygu

ve tarih üzerinden hamaset yapıp, her alanda TSK’nın yanında olduğunu belirttiği bir dönemde bu şirketin satılması akıllarda soru işareti uyandırmıştır” diye konuştu.

Şirkettin ürettiği drone savarların Afrin harekatı, hudut karakolları ve Emniyet Genel Müdürlüğü ile MİT tarafından kullanıldığını vurgulayan Türkkan, “Devletin ordusu ve emniyet güçleriyle stratejik iş birlikleri kuran hiçbir şirketin yabancılara satışı bu kadar kolay olamaz, olmamalıdır” ifadelerini kullandı.

‘SAVAUNMA SANAYİNDE YABANCI ELİ’

Hükümetin doğrudan teşvik ve destek verdiği savunma sanayisi şirketlerinin yabancılara satışında hiçbir kriter bulunmadığını ve bunun çıkaracağı potansiyel sorunların hesaplamadığını öne süren Türkkan, “Uzmanlık alanı beton ve demir olan müteahhitlerin ve hayvancılık gibi sektörlerde faaliyet gösteren şirketlerin savunma sanayisi yatırımları, aldıkları teşvikler ve yabancı şirketler ile olan ilişkileri dikkatle izlenmeli” değerlendirmesinde bulundu.

Türkkan, Türkiye’nin bu tür şirketlerin satışı ile kendi sistemlerini üretirken ithalatçı konumuna düşeceğini belirterek, şu görüşleri savundu:

‘KISKACA ALINIYORUZ’

“Türk savunma sanayi teknolojileri ve insan kaynakları, yabancı ülkeler tarafından kıskaca alınmıştır. Bir süredir özellikle Hollandalı şirketlerin, Türk sistemlerine ve Türkiye’nin yetiştirdiği mühendis ve insan gücüne olan ilgisi bilinmektedir. Türk savunma şirketlerinin yabancı ülkelere altın tepsi ile sunulmasına engel getirilmelidir. Ama hiç bir önlem alınmamıştır.”

Kaynak: Sözcü

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Vatandaşa kritik uyarı! Düşük maaşı çekmeyin Çukur oyuncusu Ercan KESAL aslında bir Doktor...Anadolu'da gördüğü tecav*z vakalarını yazmış...Okurken kanınız donacak... SEVİLAY YILMAN: THY YÖNETİMİNİ ESEFLE KINIYORUM Sen daha önce parayla ilişkiye girdin mi diye' sordu. Ben de ısrarla 'Hayır fuhuş yapmam' deyince silahla tehdit ettiler"