Anasayfa
24 Şubat 2018 ( 1564 izlenme )
Reklamlar

AKP AÇIKLADI... İTTİFAK ZORDA!..

Recep Akdağ: "BBP ve Saadet Partisi'nden ortak tavır bekliyoruz"


Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, AKP ile MHP arasında yapılacak olan seçim ittifakına katılmak istemediğini açıklayan ve en son olarak ısrarlar karşısında "Biz yerimizde iyiyiz" açıklaması yapan Saadet Partisi hakkında açıklamalarda bulundu.

Recep Akdağ, Erzurum Valiliği'nde gazetecilere AKP-MHP ittifakını değerlendirdi. Akdağ'ın açıklaması şöyle:

"SAADET PARTİSİ'NDEN ORTAK TAVIR BEKLİYORUZ"

"Bugün AK Parti ile MHP arasında gerçekleşen ittifaka diğer partilerin de bir şekilde katılması mümkün olabilir, Sayın Cumhurbaşkanımız da bunu ifade ettiler. Aslında doğrusu biz hem BBP'den hem de Saadet Partisi'nden bu hususta ortak tavır bekliyoruz. Bunun şekli nasıl olur, bu, teknik bir meseledir, bunu zaten hukukçular çalışıyor, tartışıyor."

Kaynak: Cumhuriyet

ŞOK!.. VEKİLLERE KIYAK!.. MASRAF VATANDAŞTAN!..

VEKİLLERİN MASRAFI VATANDAŞTAN!..

Vatandaşların; 
tanesine yaklaşık bin 500 lira para verdikleri implantlar, eskisi yenisi tüm milletvekillerine ve ailelerine ücretsiz yaptırılıyor daha doğrusu masrafı vatandaşın cebinden çıkıyordu. 

Son yayımlanan yönetmelikle 'implant' kapsamı genişledi.

Ağız başına 8 olan beleş implant kontenjanı 12'ye çıkarıldı. Gözlük çerçevesinden, işitme cihazına kadar birçok sağlık hizmetinin kıyak kapsamı da vekiller ve yakınları için genişletildi. İşte detaylar...

"VEKİLE İMTİYAZ"

TBMM Sağlık yönetmeliği değiştirilerek bugün yayınlandı ve 550 Milletvekili ile, eski milletvekili, dışarıdan atanan bakanlar ve bakmakla yükümlü oldukları kişilerin ücretsiz diş implant hakkı, 8'den 12'ye çıkarıldı.

"VEKİLLERE YÜKSEK ÖDEME"

İşitme cihazı ile gözlük camı ve çerçevesine ödenen fiyatlar da yeniden belirlendi. Gözlük çerçeve fiyatı 350 lira, gözlük bir çift cam fiyatı 200 lira, işitme cihazı her bir kulak için 3 bin lira, işitme cihazı tamir ücreti 250 lira olarak tespit edildi. İmplant başı 500 lira olan malzeme ücreti de bin liraya yükseltildi.

YARGI ÜYELERİ DE VAR

Meclis'in ücretsiz tedavi hakkı, 13 bin 500 eski ve yeni vekil ile, ailelerinin yanı sıra Danıştay ve Yargıtay üyelerini de kapsıyor. Son KHK ile milletvekillerinin yararlandığı sağlık hizmeti kapsamına alınan Yargıtay ve Danıştay üyeleri ve bunların emeklileri ile aileleri için de 12 implant, kulaklık ve gözlük hizmeti ücretsiz olacak. Fiyat artışları her yıl güncellenecek.

GÖZLÜK VE KULAKLIK

Gözlük camları, en az 0.5 diyoptrilik değişiklik olması ve reçete edilmesi halinde Kurumca ödenir. Uzman hekim reçetesi ile işitme cihazı kullanması gereken hak sahiplerinin aldıkları cihazın bedelleri ile cihazın bozulması halinde tamir ücretleri TBMM tarafından ödenir. 5 yıldan önce yenilenen, işitme cihazlarının bedelleri ödenmez.”

13 BİN 500 KİŞİYİ KAPSIYOR

Meclis’in ücretsiz tedavi hakkından toplam 13 bin 500 kişi yararlanacak. 696 sayılı kanun hükmünde kararnameyle Danıştay ile Yargıtay üyelerinin de tedavi giderleri TBMM üyeleriyle eşitlenmişti. Artık bu iki kurum üyeleri ve yakınları, 12 implant yaptırdıklarında parasını Yargıtay-Danıştay ödeyecek.

VATANDAŞIN İSE 4 HAKKI VAR

SGK vatandaşlara ise 4 adet implant yaptırma hakkı tanıyor. Devlet hastanelerinde yaptırılan implantların kalitesi ise üst düzey değil. Devlet hastanelerindeki implantlar, kullanılan malzemenin kalitesine göre farklılık gösterebiliyor.

Kaynak: Sözcü

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İbretlik bir öykü Sarı öküz SÜLEYMAN SOYLU HAKKINDA BOMBA İDDİA.YORUM SİZİN Cep telefonları için korkunç uyarı Bir Öğrenci ‘Yanlışlıkla’ 400 Yıl Dayanan Batarya Üretti!