Anasayfa
04 Şubat 2018 ( 1763 izlenme )
Reklamlar

AKP'DEN İNANILMAZ ANKET KARARI! kamuoyu yoklamalarında “manipülasyon yapıldığı” iddiaları konuşuluyor

ERDOĞAN: ARTIK ANKETLERE GÜVENMİYORUM

AKP yönetimi, yıllardır her ay yaptırdığı düzenli kamuoyu yoklamalarını rafa kaldırdı. Parti yönetiminin bu kararında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın “manipülasyon yapıldığı” yönündeki uyarısından sonra “Anketlere artık güvenmediği” yönündeki uyarısının etkili olduğunu belirtildi.

ERDOĞAN: BİZİ YANILTILYORLAR

AKP kulislerinde bir süredir, özellikle belediye başkanlarının performansının ölçülmesi konusunda yaptırılan kamuoyu yoklamalarında “manipülasyon yapıldığı” iddiaları konuşuluyordu. Son olarak, hafta içinde kurmayları ile yaptığı toplantıda kamuoyu yoklamaları ile ilgili bir değerlendirme yapan Erdoğan'ın;

ERDOĞAN: 'BİZİ MANİPÜLE ETTİKLERİNİ DÜŞÜNÜYORUM'

“Anketlere güvenmiyorum artık. Bizi çok fazla manipüle ettiklerini düşünmeye başladım. Geçmişte bu çok oldu, halen de devam ediyor. Geçmişte yerel seçimlerle ilgili yapılan anketlerde bizi nasıl yanılttıklarını gördük” dediği öğrenildi.

ÜÇ AY SÜREYLE ANKET YASAK

Erdoğan'ın bu değerlendirmelerinden sonra AKP yönetimi, üç ay süreyle kamuoyu yoklaması yapmama kararı aldı. AKP, uzun süredir üç ayrı firmaya her ay düzenli kamuoyu yaptırıyordu. 

HER AY YÜZ BİN LİRA ANKETLERE GİDİYORDU

AKP kurmayları kararının gerekçesini, “Zaten anket yaptıracak bir durum da yok. Her şey ortada. Seçimlere yakın devam edilir. Şu anda ihtiyaç yok. Her ay yapılan anketler için 100 bin lira civarında ödeme yapılıyordu. Sayın Cumhurbaşkanı da anket yapılmaması önerisine destek verdi” diye açıkladı.

Kaynak: sözcü

●●●●●●●●

AKŞENER AÇIK KONUŞTU... ANLAYAN İYİ ANLADI...


AKŞENER: HEP ALDATILAN DEVLET YÖNETEMEZ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Kocaeli'de FETÖ'cü iddialarına cevap verdi. Akşener, "7 gömlek sülalemde bir FETÖ'cü çıksın politikayı bırakıyorum" ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinin Kocaeli

İl Başkanlığı açılışının ardından daha sonra doğup büyüdüğü İzmit Gündüğdu Mahallesi’ne gitti. Akşener, partisinin Derince ve Körfez ilçe başkanlıklarının açılışına katıldı. 

Partililere seslenen Akşener kendisine FETÖ’cü dendiğini söyleyerek;

"BİZDEN FETÖCÜ ÇIKMAZ"

 “2,5 senedir bana FETÖ’cü dediler. Ben de onlara dedim ki, yahu kardeşim bakın yanınıza göreceksiniz. Sonra sağına bak, soluna bak sonra aynaya bak FETÖ’cüyü haini orada göreceksin. 

"KİMSE BÖYLE BİR ŞEY SÖYLEYEMEZ"

"Bugün köyüme gittim. Bu kardeşiniz, ablanız söylüyor. Diyorum ki, bütün sülalemde 7 gömlek sülalemde bir tane FETÖ’cü çıksın politikayı bırakıyorum. 
Bunu kim söyleyebilir? Bunu AK Parti Genel Başkanı söyleyebilir mi? Söyleyemez. "

"HEP ALDATILDILAR"

"Hadi şimdi FETÖ bu arkadaşları aldattı.  Bu kadar safsanız bu ülkeyi nasıl yönetmeye kalkıyorsunuz” dedi.

Kaynak: Sözcü

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

DİKKAT!..METEOROLOJİDEN KAR UYARISI! İşte Muharrem İnce'nin B planı...Bakın neler yapmaya çalışacakmış.. Gezi olayları sırasında ''Camide içki içtiler'' demişti terfi etti! "BU KADAR VAHİM BİR HUKUKSUZLUK GÖRÜLMEDİ"