Anasayfa
29 Mart 2018 ( 216 izlenme )
Reklamlar

AKP'DEN İNANILMAZ TAVIR!.

“Çiftlikbank'taki yolsuzluğun araştırılması için verilen önerge, AKP oylarıyla reddedildi”

CHP'Lİ AYDIN: “AKP TOSUNA SAHİP ÇIKTI, VERDİĞİM ÖNERGEYİ RET ETTİ; ORTAK MISIN BİRADER?”


CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, binlerce kişinin mağdur edildiği Çiftlikbank olayının Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde araştırılması için verdiği önergenin AKP milletvekilllerinin oylarıyla reddedildiğini söyledi.

“ORTAK MISINIZ”

Yaklaşık 80 bin kişinin dolandırıldığı Çiftlikbank vurgununun Meclis’te incelenmesine dair önergenin AKP oylarıyla reddedilmesine kişisel Twitter hesabından tepki gösteren Aydın, "AKP tosuna sahip çıktı, verdiğim önergeyi ret etti. Ortak mısınız birader???” ifadelerini kullandı.

Çiftlik Bank’ın SPK raporlarından yer alan Kıbrıs bağlantılarını Başbakan Binali Yıldırım’a verdiği soru önergesiyle TBMM’ye taşıyan Aydın, Başbakan Binali Yıldırım’ın yanıtlaması istemiyle şu soruyu yöneltmişti:

“NEDEN ENGELLEMEDİNİZ”


"5411 Sayı Bankacılık Kanunu’nda bankacılık faaliyetleri için yerine getirilmesi gereken mevzuat ayrıntılı bir şekilde sıralanmıştır. Buna rağmen bankacılık faaliyetiyle hiçbir ilgisi olmayan şirketin (Çiftlik Bank) –mecazi de olsa- banka sıfatını taşımasına nasıl izin verilmiştir? Söz konusu şirket ‘Banka’ sıfatını taşıyarak, faaliyetlerinin devlet garantisinde olduğu şeklinde bir algı oluşturmuştur. SPK raporlarına rağmen bunun neden önüne geçilememiştir?
Kaynak: T24

http://atabilge.tv/akp-den-inanilmaz-tavir

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Annesi hizmetçilik yapıyor oğlu mahçup olmasın diye düğününde kuytu köşede oturdu Bakın oğlu ne yaptı Kim Milyoner Olmak İster'de re.zil eden soru Ahmet Şık’tan şok iddia: İşi dijital yazılımla bitirdiler! Türkiye bir daha bir araya gelemeyecek kadar bölündü.