Anasayfa
06 Ağustos 2018 ( 388 izlenme )
Reklamlar

AKP'li belediye 'başkanın çocukları'na çalışmış..

AKP'li belediye başkanı, kızını özel kalem olarak atadı; bir oğlu kantin, diğer oğlu, boya ihalesini kazandı!


Rize'de AKP'li İyidere Belediye Başkanı Ahmet Mete, kızı Ebru Mete'yi Özel Kalem Müdürü olarak atadı. Belediye Başkanı'nın büyük oğlu üniversitenin kantin ihalesi kazanırken küçük oğlu ise ilçedeki binaların dış cephe tadilat boyama onarım işlerini aldı.

Sözcü’den Ali Ekber Ertürk’ün haberine göre, Rize İyidere Belediye Başkanı Ahmet Mete, kızını kendine Özel Kalem Müdürü atadı. Başkanın büyük oğlu Osman Mete de ilçede bulunan Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nun kantin ihalesini kazandı. Başkan Mete’nin küçük oğlu Özhan Mete ise ilçedeki binaların dış cephe tadilat boyama onarım işlerini aldı.

‘Kayırmacılık, liyakat ve siyasi etik’ tartışmalarına neden olan konuyla ilgili olarak Mete, “Önemli olan benim kızım oğlum olması değil, işlerini kaliteli yapıp yapmadıkları” dedi.

Başkan, kızıyla ilgili görevlendirmeyi şöyle savundu:

“Kızım şirket elemanıydı, kadroya geçti. Bizde özel kalem diye birim yok. Kızım telefonlarıma bakıyor. Neticede biri bakacak onlara.”

Mete, üniversitenin kantin ihalesini alan büyük oğlu için ise, “Kim talipse gelsin verelim orayı. Her ay 2 bin 500 lira zarar ediyor. 3 milyar lira masraf etti. O kantini isteyen kim varsa gelsin devredeyim. 5 kuruş da almayacağız” diye konuştu.

Daha önce beyin kanaması sonrası 20 gün yoğun bakımda kalan Rize İyidere Belediye Başkanı Ahmet Mete, öbür tarafa gidip geldiğini iddia ederek "Oradakiler oyu Erdoğan'a atın diyor" demişti.

“20 gün yoğun bakımda yattım, aşağıdaki dünyaya gittim, tekrar geri geldim, bu sürede binlerce insan beni ziyarete geldi, hastanede ne kadar çok sevenim olduğunu görünce gitmekten vazgeçtim.

Aşağıda baba ve dedelerinizi gördüm, onlardan size selam getirdim.

Baba ve dedeleriniz çok çalışmanızı istedi, 10 Ağustos’ta Başbakan Erdoğan’a oy vermenizi istedi.” ifadelerini kullanmıştı.

Yurt gazetesi 

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

13 yaşında bir kız ve bekareti bozulmasın diye Midenize kramp girmeden aşağıdaki yazıyı okuyabilir misiniz bilmiyorum. Ama isimleri okuyun derim. Unutmamak için. AK PARTİLİ YAZAR İTİRAF ETTİ İKTİDARDAN DÜŞÜYORUZ Rus askeri uçağı radardan çıktı BİM’in Anlamını Öğrenen Şaşırıp Kalıyor