Anasayfa
20 Eylül 2018 ( 761 izlenme )
Reklamlar

AKP'li Vekil konuştu!.. 'KRİZİN NEDENİ ABD DEĞİL' Hadi BUYUR !!!

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, ekonomideki sorunların tek nedeninin ABD'nin yaptırım kararları olmadığını söyledi. 


'HER ŞEYİ ABD'YE TRUMP'A YIKMAYIN'

Eskişehir Ticaret Odası Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen 8. Uluslararası Tarım Fuarı'nın açılış törenine katılan Destici,  "Eğer biz bunu göz ardı edersek, işi tamamen ABD'ye, Trump'a yıkarsak, o zaman gerekli tedbirleri ve çözüm yollarını üretemeyiz" diye konuştu.

‘KENDİ EKONOMİMİZDE SIKINTI VAR’

Destici, ülke ekonomisinde yaşanan gelişmelere ilişkin bir soru üzerine, "Ülkemiz ve milletimiz zor günlerden geçiyor. ABD'nin Türkiye'ye yönelik haksız ambargo girişimleri, Devlet Başkanı Donald Trump'ın çok saldırgan, çirkin açıklamalarının bunda büyük bir etkisi var. Ancak tek sebebin bu olmadığını, kendi ekonomimizdeki sıkıntıların da sebebin diğer parçası olduğunu vurgulamakta fayda görüyorum" ifadesini kullandı.

‘ÜRETİMİ DESTEKLEMEYİZ’

Bunun göz ardı edilmesi, işin tamamen ABD'ye, Trump'a yıkılması durumunda gerekli tedbir ve çözüm yollarının üretilemeyeceğini aktaran Destici, "Biz ilk önce üretimi desteklemeliyiz. Bu desteklerin önemli bir kısmının maalesef yerine ulaşmadığını biliyoruz. Nokta atışlı desteklere sanayicinin, üreticinin ihtiyacı var. Tasarrufu her alanda göstermeliyiz. Devletten başlayıp toplumun bunu görmesi lazım" yorumunu yaptı.

Kaynak: Sputnik News

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Şok itiraf! 'Kocam arkadaşımı 5 dakikada hamile bıraktı' Çiftlik Bank Üyeleri Yine Dolandırıldı! “Çiftlik Bank’a Kaptırdığınız Parayı 500 TL Karşılığında Geri Alır Size Veririm” Diyen Dolandırıcıya Çiftlik Bank Üyesi 1600 Kişi Para Kaptırdı AKP DESTEKÇİSİ GAZETEDE SANSÜR DEPREMİ İlber Ortaylı: Bize onun gibi politikacılar lazım