Anasayfa
01 Eylül 2018 ( 487 izlenme )
Reklamlar

AKP'NİN İSLAM'A VERDİĞİ ZARARI KİMSE VERMEDİ

Avrupa’da camileri parti bürosu gibi kullanan AKP yüzünden, Avusturya’da bir cami kapatılıp imamlar sınır dışı edilmişti. Şimdi de Almanya, Diyanet’e para vermeyi kesti.

OKTAN ERDİKMEN - AKP’nin İslam dinine verdiği zararı, İngiliz emperyalizmi vermemiştir.

AKP’den önce Diyanet görevlileri toplumun herkesimi tarafından sevilen, sayılan insanlardı. Şimdi bir partinin sözcüsü, temsilcisi gibi görülüyorlar.

Din eğitimi başta olmak üzere birçok kurum cemaatlere, tarikatlara teslim edildi. O tarikatlardan biri, 15 Temmuz’da halkın üzerine tank sürdü. Şimdi diğerleri de benzer şekilde yapılanıyorlar ama AKP'ye bulaşmadıkları için serbestler.

Kaçak Kuran kurslarında, sözde dindar vakıflarda çocukları taciz ediyor ve üstünü örtüyorlar.

Camilerde parti propagandası yapıyor, cuma hutbesi konularını güncel politikaya göre belirliyorlar.

Lüks, şatafatlı yaşantılarını, yolsuzlukları, hırsızlıkları din kisvesi altında gizleyerek, muhafazakar insanları yozlaştırıyorlar; çok fazla muhafazakar olmayan insanları da camilerden soğutuyorlar.

Sonuç olarak yere göğe sığdıramadıkları imam hatiplerde bile deizm yükseliyor.

İngiliz emperyalizminin yıllarca uğraşıp da yapamadığı şeyi, AKP kendi eliyle gerçekleştiriyor.

Avrupa’a İslam’a daha büyük darbe vurdular

AKP ve Avrupa’daki kolu UETD (Yeni adıyla UID) yıllarca camilerde seçim propagandası yaptı. Dini kurumlara parti afişleri astı ve bu kurumların önünden seçim otobüsleri kaldırdı.

AKP milletvekilleri, cami cami dolaşıp propaganda yaparken, CHP’li vekiller kapı dışarı edildi.


Bazı camilerde çocuklara askeri üniforma giydirip, oyuncak silahlarla tiyatro yaptırıldı. Bu esnada AKP’nin seçim şarkısı çalındı.

Bağımsız olduğu iddia edilen Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Genel Sekreteri, AKP’den milletvekili aday adayı oldu. Milli Görüş camilerinin üst kuruluşu IGMG Genel Sekreteri de AKP'den milletvekili seçildi. 

DİTİB’in başına Almanya’da 3,2 milyon Türk yaşarken, Erzurum’dan biri getirildi.

AKP’lilerin Avrupa’da yaşayan vatandaşları hedef tahtasına oturtan söylemleri de bunlara eklenince, camiler tüm Avrupa’da bağımsız inanç kurumları olarak değil, bir siyasi partinin uzantısı olarak görülmeye başlandı.

Sonuç olarak, Avusturya maaşları yurt dışından ödenen imamlarla ilgili soruşturma açtı. Bir Türk camisini kapatıp, bazı imamları sınır dışı etti.

Şimdi de Almanya’da Diyanet’e verilen maddi desteğin kesildiği açıklandı.

Bazı AKP’li okurlar, Almanya'nın Diyanet'e para ödediğini duyunca şaşırıyorlar.

Ancak Almanya İçişleri Bakanlığı, DİTİB’e 2016 yılında 3 milyon 270 bin avro, 2017 yılında ise 1 milyon 470 bin avro ödedi.

Bu para imamların maaşlarına değil (Bunlar zaten Türkiye’den ödeniyor), bakanlık onayıyla gerçekleştirilen, hoşgörü, ayrımcılık vb. konulardaki projelere ayrıldı. Ancak artık DİTİB'in başvuruları kabul edilmiyor.

Yandaş medyadaki bazı provokatörler, her fırsatta İsmet Paşa’nın camileri kapattırdığı yalanını söylüyorlar.


Oysa AKP’nin camileri kendi çıkarı için kullanması nedeniyle kapanan camiler, kesilen destekler ve sınır dışı edilen imamlar birer gerçek.

En kötüsü de, AKP propagandası yapılıyor diye camiye gitmez olan dürüst, temiz, inançlı Müslümanların vebalidir.

Bu vebal, AKP’yi yönetenlerin üstüne olduğu kadar, onları destekleyenlerin de üstünedir…

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yılmaz Özdil'in bu yazısı burada dursun ! Ve Suriye'den anlaşma sorası ilk açıklama! Bilal'den babasını kızdıracak çıkış: 'Adalet yok..zekatla gidermemiz lazım!' YENİ AKİT'DE ŞOK ELEŞTİRİ : HALKIN ERDOĞAN'A OLAN GÜVENİ SARSILIYOR