Anasayfa
07 Mart 2018 ( 162 izlenme )
Reklamlar

'AKP teşkilatlarında görev yapmış avukatlara öncelik veriliyor'

Abdüllatif Şener, "Parti teşkilatında çalışmış insandan hâkim, savcı olmaz" dedi.


Hâkimler ve Savcılar Kurulu’nun yaklaşık bin hakim ve savcının görev yerlerinin belirlenmesi için pazartesi günü yapmayı planladığı kura törenini, 173 kişinin FETÖ irtibatlı olabileceği yönündeki güvenlik soruşturması raporu nedeniyle ertelediği iddiasını değerlendiren Eski Başbakan Yardımcısı ve AKP'nin kurucularından Abdüllatif Şener, siyasi partilerin teşkilatlarında görev yapmış kişilerin bu görevlerde bulunmaması gerektiğini savundu. 

Kişisel Twitter hesabından konuya dair yorumda bulunan Şener, "Bin avukat, hakim ve savcı adayı olarak mesleğe alınıyor. Adaylar seçilirken AKP teşkilatlarında görev yapmış avukatlara öncelik veriliyor. 173’ünde FETÖ bağlantısı şüphesiyle kura töreni erteleniyor. AKP veya CHP... Parti teşkilatında çalışmış insandan hakim savcı olmaz” ifadelerini kullandı.

Bin avukat, hakim ve savcı adayı olarak mesleğe alınıyor.
Adaylar seçilirken AKP teşkilatlarında görev yapmış avukatlara öncelik veriliyor.
173’ünde FETÖ bağlantısı şüphesiyle kura töreni erteleniyor.
AKP veya CHP.. Parti teşkilatında çalışmış insandan hakim savcı olmaz.
Vesselam

— Abdüllatif Şener (@senerabdullatif)

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bahçeli'den akıl almaz tehdit!.. 'DİLİNİ KOPARTIRIZ' Abdülhamid hayranlarına belgelerle yanıt verdi: Türkiye'nin iki katı! Yine tarikat yine c-ins-el is-ti-smar MAHİR ÜNAL'DAN KILIÇDAROĞLU'NA SERT SÖZLER