Anasayfa
20 Mart 2018 ( 659 izlenme )
Reklamlar

Akşener'den BOMBA ÇIKIŞ: "EY BRE CAHİLLER"

AKŞENER: "EY CAHİLLER ATATÜRK'SÜZ ÇANAKKALE OLUR MU?"

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin genel merkez binasında gerçekleştirdiği basın toplantısında gündemi değerlendirdi. İşte o açıklamalardan satır başları:

"EY CAHİLLER ATATÜRK'SÜZ ÇANAKKALE OLUR MU?"

“18 Mart Çanakkale Zaferi haftasında hutbeyi Atatürksüz okuttunuz. Be ey cahiller Atatürksüz Çanakkale olur mu? Atatürk sizin sığ siyasetinize sığmayacak kadar büyüktür. Dizi oyuncusu Engin Altan kardeşime 'Ertuğrul Gazi' muamelesi gösteren bir cumhurbaşkanımız var. Tarihi dizilerden öğrenenlerin durumu ortada. Tarihimizi biraz okuyun, dizilerden öğrenmekten vazgeçin.”

'DERSLERİNİ VERECEĞİZ”

“İstanbul’u atamayla yönetenlerin ‘Oy verirsen metro var’ diyenleri yerinden etmek için hukuk ve adalet dersi vermek için geliyoruz. Adalet din, dil, ırk ayrımı yaparak dağıtılamaz. Saray’da hakim, savcı atamaları yapıyorsunuz. Cumhurbaşkanı’nın hakim ve savcıları olamaz. “

"HADDİNİ BİLECEKSİN"

“Karşımızda hazırolda duran Yunanistan bile “FETÖ’cüleri vermem” diye bize dikleniyor. Interpol bile sizi dikkate almıyor. Peki sen ne yapıyorsun? İstiklal Marşı’nı yeniden bestelemeye kalkıyorsun. Orada duracaksın! Haddini bileceksin! Bu millet İstiklal Marşı’na dokunmaya kalkanın haddini bildirecektir.”

“BU YOLUN DÖNÜŞÜ YOK”

“ Bizim işimiz millete huzur vermek. Ülkemize iyilik ve refahı, başarı ve mutluluğu İYİ Parti getirecek. Bunu kadınları güçlendirerek, kızı, çocuğumuzu cesaretlendirerek yapacağız. Bu tamiratı hep birlikte yapacağız. Hep birlikte güçlü hep birlikte büyüğüz. 


Kendilerini Türkiye’nin tek seçeneğiymiş gibi sunanlara, senden büyük Allah var demek için geliyoruz. Çünkü milletimiz bize inanıyor. Milletimiz umutsuzluğa çözüm olacağımızın farkında. Milleti huzura erdirmeden bu yolun dönüşü de yok.”

Kaynak: Yeniçağ
******

GİTTİ GİDİYOR... KAMU MALLARI SATILDI!..

“AKP, 2017'DE 2.5 MİLYAR LİRALIK KMAUYA AİT KAYNAK SATIŞI YAPTI”

Maliye Bakanlığı 2017 - 2018 yılları arasında sonuçlanan 324 ihale kapsamında toplam 2 milyar 434 milyon liralık özelleştirme yoluyla kaynak satışının yapıldığını açıkladı.

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun, Başbakan Binali Yıldırım tarafından yanıtlanması istemiyle 3 Ocak 2018'de Meclis Başkanlığı'na verdiği soru önergesine yanıt Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'ndan geldi. Verilen yanıt şöyle:

“324 İHALEYLE KAMU HİSSELERİ, 15 SANTRAL VE 347 KAMU TAŞINMAZI SATILDI”

“Özelleştirme programındaki kuruluş ve varlıklar ile ilgili olarak açılan ve 2017 - 2018 yılları arasında sonuçlanan 324 ihale kapsamında, 3 kuruluşta bulunan kamu hisseleri ile 15 elektrik santrali ve 347 taşınmazın muhtelif şahıs ve firmalara satış/devri yapılmış olup, bu kuruluş ve varlıkların ihale bedelleri toplamı 2.434.010.480.- TL'dir.”

“İHALE YOLUYLA SATILDI”

“244 ihale "pazarlık usulü" ile gerçekleştirilmiş ve İhale Komisyonu tarafından gerekli görülerek, pazarlık görüşmesine devam eden teklif sahiplerinin katılımı ile "açık artırma" yoluyla sonuçlandırılmıştır. 80 ihalede ise doğrudan "açık artırma" yöntemi uygulanmıştır.”

Kaynak: Cumhuriyethttp://bilgeturkhaber.com/gitti-gidiyor-kamu-mallari-satildi
Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

CHP Genel Merkezinden muhalif isimlere öyle mesaj atıldı ki... Coştular durmuyorlar, ‘Ne kadar laik varsa…’ “İLK LAİK ŞEYTANDIR” Yaşamayanlar' dizisinde taciz iddiası İsmail Saymaz, fazla konuşmadı; yine 2 cümlede lafı gediğine oturttu