Anasayfa
26 Kasım 2018 ( 22 izlenme )
Reklamlar

Akşener’in Kılıçdaroğlu’ndan istediği büyükşehir belli oldu

İYİ Parti ile Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) arasındaki ittifak görüşmeleri tüm hızıyla devam ediyor.

İttifak için görüşmeler sürerken Meral Akşener'in İstanbul ve İzmir'de CHP adayının, Ankara'da ise İYİ Parti adayının desteklenmesini istediği öğrenildi.

Ankara yerel seçim için çok önemli bir haftaya girdi. Bu hafta yerel seçimde işbirliği için kritik görüşmeler gerçekleştirilecek. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'le görüşen Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, "Meral Akşener, açık ve net bir "dayatma" şeklinde olmasa da üç büyük şehirden İstanbul ve İzmir'de CHP adayının, Ankara'da ise İYİ Parti adayının desteklenmesi gerektiğini düşünüyor" dedi.

AK Parti-MHP arasındaki iş birliği formülü arayışlarında AK Parti Genel Başkan Mehmet Özhaseki, MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz ile bir araya gelecek. Ayrıca AK Parti, İstanbul, Ankara ve İzmir adaylarını ya salı günü ya da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Güney Amerika seyahati sonrasında açıklayacak. MHP de 3 büyükşehirde aday çıkarmayacak ve AK Parti'nin adaylarını destekleyecek.

MİLLET İTTİFAKI PARTİLERİ ARASINDA DİRSEK TEMASI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nu bugün saat 15.00'te ziyaret edecek. Karamollaoğlu, Millet İttifakı'nı oluşturan partiler arasında, bazı bölgelerde dirsek temaslarının olabileceğini söylemişti. CHP ile ittifak görüşmelerini yürüten İYİ Parti cephesine ilişkin ise, Hürriyet yazarı Ahmet Hakan "Akşener, Ankara'yı isteyecek" başlıklı bir yazı kaleme aldı.

"İSTANBUL VE İZMİR'DE CHP, ANKARA'DA İYİ PARTİ ADAYI DESTEKLENSİN"

Hakan şunları aktardı:

 "İyi Parti ile CHP yerel seçimde ittifak yapacak mı? İşte bu önemli sorunun cevabını almak için İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'le görüştüm. Meral Akşener, açık ve net bir "dayatma" şeklinde olmasa da üç büyük şehirden İstanbul ve İzmir'de CHP adayının, Ankara'da ise İYİ Parti adayının desteklenmesi gerektiğini düşünüyor. En azından beklentisi bu yönde."

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

FETÖ tutuklusu doktorundan Abdullah Gül’e çok konuşulacak FETÖ suçlamaları Nurettin Veren'den müthiş iddia! FETÖ'cüler 2 aya çıkacak ORC'den şok anket! O partiler resmen göçtü! MHP'nin inanılmaz yükselişi Yeni bir cinsel eğilim doğacak! Bilim insanları açıkladı