Anasayfa
05 Kasım 2018 ( 2278 izlenme )
Reklamlar

Alman Devlet Arşivinden Çıkan Adolf Hitler’in 1941 Yılında Atatürk Hakkında Söyledikleri.

Adolf Hitler’in 4 Mayıs 1941 tarihinde Reichstag’ta yaptığı konuşmadan alınmıştır. Hitler burada 1. Dünya Savaşındaki Türk – Alman ittifakından ve Mustafa Kemal Atatürk’ten bahsetmektedir.


Türkiye 1. dünya savaşında müttefigimizdi. Harpteki talihsizliğimiz neticesinde Türkiye’de bizim gibi çok sıkıntı çekti. Genç Türkiye’nin kurucusu olan büyük ve zeki lider Mustafa Kemal Atatürk’ün akılcı hamleleriyle Türkiye istiklalini muhafaza etmeyi başardı. Yugoslavya ise Mustafa Kemal Atatürk gibi bir liderinin olmadığı için İngiliz entrikalarının kurbanı oldu.”

Ayrıca Hitler’in Atatürk saplantısının stratejik olduğu kadar kişisel de olduğu savunuluyor. Buna verilen örnekler şöyle: Hitler’in Josef Thorak tarafından yapılan Atatürk büstünü ‘en çok değer verdiği eşyalarından‘ biri olarak görmesi; dönemin Türkiye büyükelçisi Kemalettin Sami Paşa’nın ölümü nedeniyle Naziler’in paramiliter örgütü Fırtına Birliği’nin (SA) karargahında bayrakların indirilmesi; Hitler’in Sami Paşa için resmi cenaze emri vermesi Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yeni havalimanının adı “Atatürk” olmayacak Bu yazıyı okuduktan sonra daha İyi anlayacaksınız kanserin asıl sebebinin kendimiz olduğunu! ARŞİVLİK YAZI.. AKTROLLER OKUSUN 80 YILDA YAPILIP 10 YILDA SATILANLAR LİSTESİ BAKIN ABDULLAH GÜL NASIL TEHTİD ETMİŞ !