Anasayfa
12 Ekim 2018 ( 1151 izlenme )
Reklamlar

ALMANYA'YI KARIŞTIRAN MESAJ : CAN DÜNDAR BİZZAT AÇIKLADI

DW'ye konuşan gazeteci Can Dündar, Erdoğan'ın Berlin ziyaretinden bu yana kendisini daha fazla tehlike altında hissettiğini söyledi.


İki yıldan fazla süredir Berlin'de yaşayan gazeteciCan Dündar DW'ye yaptığı açıklamada Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Berlin ziyaretinden bu yana kendisini daha büyük risk altında hissettiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Almanya Başkanı Angela Merkel ile ortak basında toplantısında konuşurken Dündar'ı "ajan" olarak tanımlaması ve Dündar'ın Türkiye'ye iadesini istemesinden sonra kendisini daha fazla risk altında hissedip hissetmediği sorusuna Dündar, "Elbette" diyerek yanıt verdi ve sözlerini şu şekilde sürdürdü:

"Ülkeye bir cumhurbaşkanının geldiğini ve bir gazeteciyi ajan ya da terörist olmakla suçladığını düşünün. Ne beklersiniz? Gazetecileri cezalandırarak Erdoğan ya da hükümetinin gözünde kahraman olmak isteyen çok sayıda insan var ve biz bunu Türkiye'de yaşadık. Adliye binasının hemen önünde silahlı bir kişi tarafından saldırıya uğradım ve bu kişi geçen hafta hiçbir cezaya maruz kalmaksızın serbest bırakıldı. Bu bir nevi bir cesaretlendirmedir."

"Eşimin güvenliği konusunda endişeliyim"

Dündar, hala Türkiye'de yaşayan ve hakkında yurt dışına çıkış yasağı bulunan eşi Dilek Dündar'la ilgili de açıklamalarda bulundu. Eşi için de can güvenliği endişelerinin olduğunu belirten Dündar, "Kendisi bir nevi rehine. Erdoğan onu hiçbir neden olmaksızın, yalnızca beni cezalandırmak amacıyla Türkiye'de tutuyor. Ve elbette herkes gibi onun hayatı da risk içerisinde" dedi. Dündar, "Dünyaya anlatmaya çalıştığımız şey işte bu hukuksuzluk: Artık Türkiye'de bir hukuk devleti, bir adalet sistemi yok ve bu şartlar altında yapabileceğiniz tek şey mücadele etmek" dedi.

Kaynak : Haberin tamamı için : Deutsche Welle Türkçe

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Altaylı açık yazdı!.. 'MESELE BRUNSON DEĞİL 'Doğru söylemiş... 'KAMUOYUNUN DİKKATİNE' Sıkı durun Erdoğanın kabinesine süpriz isim var.. detaylar için haberi okuyunuz Son dakika... İran çıldıracak! Peş peşe açıklamalar Doğum Tarihinizdeki Şifreye Çok Şaşıracaksınız