Anasayfa
30 Eylül 2018 ( 282 izlenme )
Reklamlar

Altaylı'nın teklifi SARAY'A DÜŞTÜ!.. Bu taş büyük!.. SARAY'IN ÇATISI KALDIRIR MI DERSİNİZ?

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim vaadi olarak gündeme getirdiği millet kıraathanelerinin yanı sıra Türkiye'nin "millet psikiyatrhanelerine" ihtiyacı olduğunu yazdı.

‘BU GİDİŞATLA AKIL SAĞLIMIZ BOZULUYOR’

Toplumun giderek akıl sağlığını yitirdiğini savunan yazar, "Toplumun bir öfke bulutu içinde yaşamasından, herkesin sürekli bir 'gider' yapmasından, her şeye 'atarlanılmasından' korkuyorum. İfratla tefrit arasında gidip geldiğimiz çok ortada" dedi. Fatih Altaylı'nın "Psikiyatrhane" başlığıyla yayımlanan yazısı şu şekilde:

‘TOPLUMDA AĞIR BİR ÖFKE VAR’

"Bedava çay ve kek dağıtılacak millet kıraathaneleri ne zaman açılacak bilmiyorum. Belki açılanlar da vardır. Görmediysem kusuruma bakmayın. Ama bana sorarsanız Türkiye’nin kıraathanelerden daha acil bir ihtiyacı var. Sosyal medyaya, en basit olaylara verilen tepkilere, tartışma konularına, insanların birbirlerine yönelik incir çekirdeğini doldurmayacak şeylerden kaynaklanan öfke ve düşmanlığına bakıyorum. İnanamıyorum.”

‘SINIRLAR ARASI GİDİP GELİYORUZ’

“En basit tartışma konularının hakarete, en küçük siyasal düşünce farklılıklarının düşmanlığa dönmesini aklım almıyor. Bir futbol yorumuna bile “Geberirsin inşallah” diye tweet atılmasına, oturduğu semtten dolayı bile insanların yaftalanmasına aklım sırrım ermiyor. Toplumun bir öfke bulutu içinde yaşamasından, herkesin sürekli bir “gider” yapmasından, her şeye “atarlanılmasından” korkuyorum. İfratla tefrit arasında gidip geldiğimiz çok ortada.”

‘AKIL SAĞLIMIZI BOZDULAR’

“Ve benim buradan vardığım sonuç şudur. Giderek akıl sağlığımızı yitiriyoruz. Mantıklı ve makul düşünme yeteneğimizi yok etmişiz ve daha vahimi bunun farkında değiliz. Çok açık ki, bu ülkenin “millet kıraathanelerinden” daha önce “millet psikiyatrhanelerine” ihtiyacı var. Yoksa yakında birbirimizin gözünü oyacak hale geleceğiz. Ki belki de geldik. Gerçekten ruh sağlımız pek iyi değil gibi duruyor. Bu da kıraathanede düzelmez. Tam aksine millet birbirinin kafasına ıstakayı indirir."

Kaynak: habertürk/ gerçekgündem

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Temizliğe gittiği evde defalarca ... Meğer Çok Yanlış Biliyormuşuz! Erdoğan'ın eski yol arkadaşından bomba açıklamalar ! Ekranlarda bir süredir yoktu, Hayranları şaşırdı kaldı, son hali sevenlerini korkuttu