Anasayfa
20 Şubat 2018 ( 259 izlenme )
Reklamlar

AMA DİKTATÖR’DEN KURTULDU…

AMA DİKTATÖR’DEN KURTULDU….

Elektrik bedava.
Su bedava.
Doğalgaz bedava.
Eğitm bedava.
Sağlık hizmetleri bedava.

Tüm hastalara ilaç bedava
Benzinin litresi Türk parası ile 20 kuruş.
Libya milli bankaları, faiz almıyor.
Libya vatandaşları, hiçbir şekilde vergi ödemiyor.
Libya, tüm dünyada, en borçsuz ülke.

Libya’da, arabalar fabrika çıkış fiyatına satılıyor, nakliye bedellerini ise devlet karşılıyor.
Yurtdışında, burslu okuyan öğrencilere, Libya devleti, iadesiz olarak aylık, 1650 avro burs veriyor.
Libya’da, tüm üniversite mezunları, bir is bulana kadar, masa bağlanıyor.
Libya’da, evlenmek isteyen, tüm çiftlere, devlet, 150 metrekarelik daire veriyor.

Libya’da, istisnasız olarak, her aile, aylık 300 avro, yaklaşık 760 Türk lirası yardim alıyor.
Petrol gelirlerinin yüzde 90’i, Libya halkına gidiyor.
Libya’nın kimseye tek sent kredi borcu yoktur.

Su ve doğalgaz zorunlu ihtiyaç olduğu için ücretsizdi ve Libya’da evlerde elektrikbedavaydı. Sağlık hizmetleriyle birlikte eğimin de ücretsiz olduğu Libya’da tüm hastalar ilaçları hiçbir ücret ödemeden alabiliyordu. Ülkenin kendi ulusal bankaları halktan faiz almazken, hiçbir vatandaş vergi vermiyordu.

Şaşıracaksınız ama Kaddafi devrilmeden önce dünyadaki en borçsuz ülke Libya’ydı. Eğer ki yurt dışında okumak istiyorsanız da, devlet tüm öğrencilere aylık 1650 avro ‘geri ödemesiz’ burs veriyordu. Bu rakam 2011 yılının rakamları. Şuan ne kadar verilirdi, siz düşünün.

Petrol gelirlerinin %90’ı Libya halkına gidiyordu ve evlenmek isteyen çiftlere devlet 150 metrekarelik daire veriyordu.Her aileye de istisnasız aylık o zamanın parasıyla 760 TL para, bir nevi maaş bağlanıyordu. Nüfusun yüzde 25’i yüksek tahsilli üniversite mezunuydu. Kaddafi dönemindeki Libya,IMF veya Dünya Bankası kredisi kullanmamıştı.

Kaddafi, Petrol ihraç eden ülkelere (OPEC) dolar ve euro yerine altın karşılığı satış yapmalarını tavsiye etmişti. Tıpkı Saddam Hüseyin gibi. Bunun anlamı ise altın karşılığı para basmayan Batılı ülkelerin iflasını istemek demekti.

Yönetime geldiğinde İngiliz askeri üstlerini ve birliklerini ülkeden çıkaran Muammer Kaddafi, petrol şirketlerini ulusallaştırdı ve İtalyan, Yahudi azınlığın mal varlığına el koyarak onları göçe zorladı. Türkiye’nin 1974’te ki Kıbrıs Barış Harekatı sırasında ABD’ye meydan okuyarak, Türkiye’ye açıktan destek veren tek liderdi. 2011’de Arap Baharı sırasında halk tarafından kafası ezilerek öldürüldü

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Muharrem İnce'den destekçilerine Kılıçdaroğlu uyarısı Ya Erdoğan ile birlikte Türkiye gemisindesin ya da ... Tehlikeyi anladınız mı? Tüylerim diken diken oldu tüm anne babalar okusun çok önemli! Bu haber sarayı sallar . ‘Dava arkadaşları Erdoğan’ın bitirilmesini bekliyor’