Anasayfa
05 Şubat 2018 ( 4635 izlenme )
Reklamlar

ANKARA'YI HAREKETLENDİREN TEKLİF! CHP'NİN CUMHURBAŞKANI ADAYI MUHARREM İNCE Mİ OLACAK?

Ulusal Post yazarı Sadık Şimşek'ten Sıradışı bir teklif..Gerçekleşirse çarşı pazar sallanacak..


Ulusal Post yazarı Sadık Şimşek dün gerçekleşen Kurutayla ilgili çok sert bir yazı yazmış ve deyim yerindeyse binlerce kişi tarafından paylaşılmıştı. CHP'de bir devrin Sonu! Resmen tarihe gömüldü! Başlıklı yazı. Bugün ise sıradışı bir teklif sunarak Kılıçdaroğlu'na bakın hangi çağrıyı yaptı..


CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce mi olacak?

9.Seçimi kaybetmek üzre kolları sıvayan Kemal Kılıçdaroğlu yeniden CHP Genel Başkanı seçildi.


Gerek tabanın sesine gerekse halkın sesine kulak vermeyen Kılıçdaroğlu girdiği her seçimi kaybetmesine rağmen inatla Genel başkanlık görevine devam etme kararı aldı.

Delege yapısını kendi kontrolü altında tutarak her kurultayda daha da sağlamlaştıran Kılıçdaroğlu dün gerçekleşen Kurultayda da beklenildiği gibi yeniden Genel Başkan seçildi.

Gerek Kılıçdaroğlu gerekse ekibinin sevincine diyecek yoktu. Bu sevinci sadece Kurultaylarda yaşayan Genel Başkan Kılıçdaroğlu vaatlerini bir bir sıraladı.

Ama ne taban nede halkta karşılık bulacak vaatler değildi. Genel Başkan adayı Muharrem İnce ise bütün liderler katıldığı ilk seçimi kazanmışlardır. Kazanamayanda zaten bırakıp gitmiştir diyerek Kılıçdaroğlu'nun gözünün içine baka baka açıkça git artık dedi.

Kılıçdaroğlu ise kendinden emin bir şekilde hiç üstüne alınmayarak yola devam kararı aldı.

Şimdi yapılması gereken asıl şudur. Madem Cumhurbaşkanı adayı olmayacak Kılıçdaroğlu o halde Muharrem İnce'yi hemen yarından tezi yok Cumhurbaşkanı adayı göstermelidir.

İkisi de Türkiye'yi karış karış dolaşıp 2019 hazırlıklarına şimdiden başlamalılar.

Hiç itiraz etmesin delegenin tercihi kendisinden yana olabilir ama halkın tercihi Muharrem İnce'den yanadır.
Tabanın tercihi Muharrem İnce'den yanadır.

Sadece anketler değil sokakta ki AK PARTİ'li de bunu ister. 
MHP'li de bunu ister.

Gülünçtür dün Ankara'nın devrik belediye Başkanı Melih Gökçek bile Gönlüm Muharrem'den Aklım Kemal'den yanadır diyerek olayı çokta güzel özetlemiştir.

Muharrem Liderdir.
Kılıçdaroğlu is
e ne yazık ki iktidarın elini dahada güçlendiren bir Genel Başkan!.

Sadık Şimşek●●●●●●●●


İLBER ORTAYLI, AFRİN'İ DEĞERLENDİRDİ: HATAY ALINMASAYDI BUGÜN

Tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı katıldığı programda Türk askerinin Afrin'de yaptığı Zeytin Dalı Harekatı'na değindi.

İlber Ortaylı, Afrin'i değerlendirdi: Hatay alınmasaydı bugün


Tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı CNN Türk’te yayınlanan programa katıldı.  Afrin’e yönelik başlatılan Zeytin Dalı Harekatı’na değinen Ortaylı önemli açıklamalarda bulundu.

“AKDENİZ’DE BİR UNSUR DAHA ÇIKACAKTI”

Hatay’ın Türkiye için çok önemli olduğunu ifade eden Ortaylı, “Hatay sorunu 1930’larda ısrarla takip edilmeseydi ve 1939’da ana vatana dahil edilmeseydi bugün Akdeniz’e bir unsur daha çıkmış olurdu. Hatay’ın bilhassa bu kuzey kısmı tamamıyla Çukurovalılarla doludur ve etnik bakımdan bir sorun yoktur. Zamanında Hatay alınmasaydı bugün bambaşka sorun yaşardık” dedi.

ulusal.com.tr


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Sözcü yazarı Saygı Öztürk yazdı...Bakın İmamların yeni görevi neymiş... AKP'nin seçim korkusu Yerel seçimlerde AK Parti’nin oyu düşüyor. Makas açılırsa Cumhurbaşkanlığı seçiminde bunu toparlamak mümkün olmaz. Gemi Batarken Karısının Söylediği Son Söz Paranız boşa gidebilir