Anasayfa
26 Eylül 2018 ( 3176 izlenme )
Reklamlar

Anneye bin 800 TL : Almanın tek şartı belli oldu

Anneye bin 800 TL : Almanın tek şartı belli oldu

 
Anneye bin 800 TL

 
Bugün Hükümete yakın Takvim gazetesi flaş bir haberi duyurdu : Haber sosyal medya sitelerinde paylaşılınca büyük heyecan yarattı.

Kur krizi ardından gelen peş peşe zamlarla zor günler geçiren bir çok ailenin gözü kulağı bu haberle ilgili gelişmelere kilitlendi. Hükümete yakın medya sık sık bu haberleri gündeme getiriyor. Yine bugün medyada bu haber irili ufaklı bir çok sitede yer alıyor :

Takvim gazetesinin haberine noktasına virgülüne dokunmadan yayınlıyoruz. İşte Takvim'in Anneleri ilgilendiren müjdeli haberi : 

Meslek kursuna giden kadınlara bin 400 lira harçlık, 400 lira bakım desteği verilecek. Parttime çalışmada esnek koşullar sağlanacak.

Hükümet kadınların iş yaşamını kolaylaştıracak, işgücünde verimliliğini artıracak destek paketi hazırladı.

Buna paralel ev kadınları ve çalışan annelere erken emeklilik düzenlemeleri yapılırken, mevzuatlar yenilenecek.

Part-time çalışmada prim gün sayısı ve analık yardımı için esnek koşullar sağlanacak.

Kadın istihdamına destek kapsamında işe alınan her kadın işçinin sigorta primleri işveren payının 5 yıl süreyle azalan oranlarla İşsizlik Sigortası Fonu'ndan karşılanmasına devam edilecek.

İŞKUR tarafından düzenlenecek meslek kurslarına, eğitim programlarına katılacak kadınlara günde 70 lira cep harçlığı verilecek. Kadınların cebine bin 400 lira girecek.

TAKVİM

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bugün alınan iki karar cebimizden çıkacak 100 TL'ye mal oldu! Milyonlarca kişinin kullandığı ilaçta büyük tehlike! Liseli kızı fuhuş batağına batırdı birde utanmadan .... Son dakika... ABD'ye nota!