Anasayfa
22 Aralık 2017 ( 794 izlenme )
Reklamlar

Ayşe öğretmene tebligat geldi... İki aylık kızıyla beraber hapse girecek

Ayşe öğretmene tebligat geldi... İki aylık kızıyla beraber hapse girecek
Beyaz Show’da söylediği “Çocuklar ölmesin” sözleri nedeniyle hapis cezası alan Ayşe Çelik, 2 aylık kızı ile birlikte hapse girecek.

Doğu illerinde uygulanan sokağa çıkma yasakları döneminde, Beyazıt Öztürk’ün sunuculuğunu yaptığı ‘Beyaz Show’ isimli programa telefon ile bağlanıp “Çocuklar ölmesin” dediği için “Terör örgütü propagandası” suçlamasıyla yargılanan ve 1 yıl 3 aylık hapis cezası onanan öğretmen Ayşe Çelik’e aldığı ceza tebligat yoluyla bildirildi. İki ay önce anne olan Ayşe Çelik en geç 10 gün içinde kızı Deran ile birlikte hapse girecek.


‘Ayşe öğretmen’ sözlerinin arkasında: İnsanlıktan utanıyorumİki yıl önce Beyaz Show’a telefonla bağlanıp “Çocuklar ölmesin” dediği için çarptırıldığı bir yıl üç aylık hapis cezası onanan Ayşe Çelik (‘Ayşe öğretmen’), sözlerinin arkasında: “Çocuklar öldürülmesin, şeker de yiyebilsinler…”

Cumhuriyet’ten Seyhan Avşar’a konuşan Çelik, “Adaletsiz bir dünyada yaşadığım ve böyle bir durumda bırakıldığım için, vicdandan yoksun, zalim ve kötü insanlıktan utanıyorum” dedi.Yayın esnasında tamamen vicdani duygularla, yaşadığım olayların psikolojisi ile çatışmanın olumsuz sonuçlarına, ortaya çıkan insanlık dramına dikkat çekmek üzere masumane bir konuşma yaparken ve o an beni dinleyen insanlar tarafından olumlu tepki alırken doğru bir şey yaptığım hissi uyandı. Ama cümlelerimin kendi çıkarları uğruna kimi medya organları tarafında çarpıtılması sonucu hayatım allak bullak oldu. Çok sevdiğim eğitim yuvasından uzaklaşıp, çocuklardan kopartıldım. Hiçbir suçum yokken toplumsal baskıya maruz kalarak linç edildim.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ergenekon kumpasının gizli tanığı AKP'li 2 vekilin ismini verdi Bilal'den babasını kızdıracak çıkış: 'Adalet yok..zekatla gidermemiz lazım!' Paylaş aktrollere kapak olsun ATATÜRK DÜŞMANLARININ YALANI..." Yılmaz Özdil yazdı...İşte muhalefete lider adayım...Mutlaka okuyun!