Anasayfa
22 Ocak 2018 ( 1415 izlenme )
Reklamlar

AZERBAYCAN'DAN DÜNYAYA GÜMBÜR GÜMBÜR MESAJ!..

"Azerbaycan Dışişleri’nden Afrin operasyonuna destek"

Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hikmet Hacıyev, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'e düzenlediği 'Zeytin Dalı Operasyonu' ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hikmet Hacıyev, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Suriye'nin Afrin bölgesinde başlattığı Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin değerlendirmede bulunarak;

“BU HAREKAT HAKLIDIR”

"Harekat, Türkiye'nin sınır güvenliğini garanti altına almayı, terör tehlikesini ortadan kaldırmayı ve bölgede yaşayan sivilleri terör tehditlerinden korumayı amaçlıyor" ifadelerini kullandı.

“BİZ DE TERÖR MAĞDURUYUZ, DESTEKLİYORUZ”

Vesti.Az portalına konuşan Haciyev yaptığı açıklamada, Azerbaycan'ın terör mağduru bir ülke olarak terörün tüm çeşitlerini şiddetle kınadığını, uluslararası toplumun terörle mücadele çabalarını desteklediğini belirtti.

Uluslararası ve bölgesel barış ile güvenliğin temin edilmesi için terör tehlikesinin kökünün kazınması gerektiğini vurgulayan Hacıyev, şunları kaydetti:

“KARDEŞ TÜRKİYE’Yİ ANLIYORUZ VE DESTEKLİYORUZ”


"TSK'nin başlattığı Zeytin Dalı Harekatı'nın amacı, Türkiye'nin sınır güvenliğini sağlamak, terör tehlikesini ortadan kaldırmak ve bölgede yaşayan sivilleri terör tehditlerinden korumak. Azerbaycan, Türkiye'nin terör tehdidi konusundaki hassasiyeti ve endişelerini anlıyor. Kardeş Türkiye ve Türk halkının bir daha hiçbir zaman terör saldırılarına maruz kalmamalarını arzu ediyoruz."

Kaynak: Sputnik News

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

O BÜYÜKELÇİYE KÖTÜ HABER Soyludan İyi Haber.. Hatanın Düzeltileceğini Söyledi En yetkili isim söyledi! Cep telefonunda bunları kapatın. Detayları okumak için resime tıklayınız CANLI YAYINDA İTİRAF AGIZLARI AÇIK BIRAKTI