Anasayfa
09 Ağustos 2018 ( 2376 izlenme )
Reklamlar

Bakan’dan şok suçlama: Erdoğan’ın talimatıyla tutuklandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında çok konuşulacak bir açıklama yapıldı. Savunma Bakanı, iki Yunan askerinin Erdoğan’ın talimatının ardından tutuklandığını söyledi. İşte ayrıntılar;


Yunanistan Savunma Bakanı Panos Kammenos yine çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.

Edirne Cezaevi'nde tutuklu bulunan 2 Yunan askeri hakkında konuşan Bakan Kammenos, Erdoğan’ın talimatının ardından askerlerinin tutuklandığını ifade etti.

Antenna Televizyonu'na konuşan Kammenos askerler için, "Yunanistan'a firar eden 8 darbeci askerle takas edilmeleri amacıyla, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla yakalandılar" ifadelerini kullandı.

Kammenos, daha önce de bu yönde açıklamalarda bulunmuştu. Ancak ilk kez doğrudan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı suçladı. Meriç'teki sınırı "kaçak göçmenlerin izlerini takip ederken 150 metre geçtiklerini" kabul eden iki askeri, aynı bölgedeki Türk askerlerince yakalanarak Edirne Cezaevi'ne gönderilmişlerdi.

Panos Kammenos, ilk açıklamalarında 2 Yunan askerinin Türkiye tarafından "rehin" alındıklarını söylemişti.

Her ay başında "yargı gününe kadar tahliye edilmeleri" başvuruları reddedilen askerler 5 aydır Edirne Cezaevi'nde tutuklu. Yunanistan'da, Savunma Bakanı'nın son açıklamasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ilk kez doğrudan suçlayarak, iki ülke arasındaki söz düellosunu yeniden artıracağı şeklinde yorumlar yapılıyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ahmet hakan yazdı.. Muharrem İnce için uygun gördüğü sıfatlar bunlar: Sıradan, kaba, iftiracı, şerefsiz" İlk kez onunla yaşadım Sinan Çetin'in her yerden sildirdiği video. Bu Genç Kız Bakın Kim?