Anasayfa
01 Şubat 2018 ( 200 izlenme )
Reklamlar

Baş Ağrısına Ne İyi Gelir – Bitkisel Yöntemler

Baş ağrısı bazen yorgunluk sonucu bazen strese bağlı olarak yaşam boyu karşımıza çıkan bir rahatsızlıktır. Bunların haricinde baş ağrısına sebep olan bir çok etken – hastalık vardır. Sinüs kökenli küme ve migren gibi… Yazımızın içeriğinde baş ağrısına iyi gelen bitkisel yöntemlerden bahsedeceğiz. Kimyasal hap – ilaç kullanmak yerine doğal yöntemleri tercih etmeliyiz. Ancak kişiye göre bu yöntemlerin uzman veya deneyimli kişilerin kontrolünde uygulanması gerekebilir.  Şimdi maddeler halinde baş ağrısına ne iyi gelir tek tek bakalım…

Baş ağrısına neler iyi gelir? İşte sizler için derlediğimiz tüm doğal yöntemler!
Doğal – bitkisel yöntemlerle bağ ağrını geçirmek için bir çok seçenek var. Tercih sizin;


Rahatlatıcı Mucizevi bir Bitki; Sarı Kantaron
Doğal bir anti depresan olan sarı kantaron bitkisinin özellikle motivasyon eksikliğinde ve moral bozukluğunda kullanımı yaygındır. Baş ağrısına karşı da rahatlatıcı ve hafifletici etkiye sahiptir. Aktarlardan sarı kantaron temin ederek çayını hazırlayabilirsiniz.

Nane Yağı ve Çayı Kullanımı
Pek çok kişi üzerinde yapılan denemelerde; alın bölgesine nane yağı sürülmesi baş ağrılarını azaltmıştır. Baş ağrısını geçirmek için ayrıca nane çayı yaparak tüketebilirsiniz.

Gerilim Tipi Baş Ağrısına ve Migrene Karşı VEBA OTU;
Strese bağlı gerilim durumlarında ve migren ataklarında baş ağrısını hafifletmek için veba otu kullanılabilir. Bunun için standardize edilmiş veba otu ekstraktı almalısınız.


Uyarı: Veba otunun karaciğere olumsuz yönde etkisi olabilir. Bu yüzden veba otu kullanılacaksa mutlaka uzman kontrolünde olmalıdır. Kullanımının ve dozajının doğru ayarlanması gerekir. Ayrıca küçük çocuklar, bebekler ve hamileler kullanamaz.

Bağ Ağrısına ve Mide Bulantısına Zencefil
Baş ağrısına karşı zencefil de güzel bir tercih olacaktır. Zencefilin baş ağrısını geçirmesinin yanı sıra mide bulantılarına karşı da çok faydalı olduğu bilinir. Bağ ağrısını geçirmek için zencefilin her çeşidini kullanabilirsiniz. İsterseniz taze zencefil alarak salatalara ve içtiğiniz suya karıştırabilir, isterseniz toz veya kök zencefil ile çay yaparak tüketebilirsiniz. Kullanım sonucunda baş ağrınızın hafiflediğini göreceksiniz.

Sakinleştirici ve Yatıştırıcı Bitki; Kedi Otu ile Baş Ağrısı Tedavisi
Kedi otu bitkisinin sakinleştirici ve yatıştırıcı etkisi vardır. Baş ağrısı için önerilen bitkiler içerisindedir. İlaç sektöründe ve bitki çayı yapımında çokça kullanılan şifalı bir bitkidir.

Özellikle Migrene Karşı Gümüşdüğme Otu – Bitkisi
Gümüşdüğme uzun yıllardan beri bağ ağrısı ve migren tedavisinde kullanılmaktadır. Özellikle migrene karşı en çok önerilen şifalı bitkiler arasında bulunur. Genellikle gümüşdüğme ekstresi olarak satılır ve kullanılır. Ayrıca bu bitkinin yaprakları ile çay yaparak da kullanabilirsiniz. Yorgunluğu giderir, bağ ağrısını geçirir, migrene iyi gelir…

UYARI:

1- Gümüş düğme otunu hamile bayanların kullanması tavsiye edilmez. Rahim kasılmasına sebep olabilir. Bu da düşük ve erken doğum riskini oluşturabilir.

2- Ağzında yara olan kişilere de önerilmez.

3- Ağızda, dudaklarda ve dilde aft, şişkinlik, tahriş gibi yan etkilere sebep olabilir. Kısacası gümüşdüğme bitkisinin uzman kontrolünde kullanılması gerekir.


--************************


Altın Çilek (YER KİRAZI, Güveyfeneri, İnka Eriği)

Zayıflatan, tok tutucu meyve olarak adlandırılan ticari ismiyle ALTIN ÇİLEK (Bilimsel Adı: Physalis peruviana), yöresel ismiyle yer kirazının faydaları, zayıflama amacıyla kullanımı, Türkiye’de yetiştiriciliği ve enfes lezzetli bir reçel yapımı için yazımızın devamını okuyabilirsiniz…
Organik Günler – Yer Kirazı Nerede yetişir? Ülkemizde Antalya, Mersin ve çevresinde yetişen altın çileğin dış kısmında kırmızı ve sarı renklerinde kabuğu iç kısmında ise turuncu renkte yuvarlak bir meyvesi bulunur. Turuncu meyvesinin iç kısmında ise küçük sarı çekirdekler bulunur. Altın çilek ilk toplanıldığı zaman acı bir tada sahip olsa da bir süre sonra olgunlaşıp tatlı bir tada kavuşur.

ALTIN ÇİLEK NEDİR?  Bir güvey feneri türünün İngilizce’deki –golden berry– kelimesinden tercüme edilmiş ticari ismidir. İnka eriği, yer kirazı olarak da tanınır.


Bilinen Diğer İsimleri:
– Physalis (Latince İsmi)
– İnka Eriği
– Yer Eriği
– Yer Kirazı
– Kış Kirazı
– Güvey Feneri

Güveyfeneri – Altın Çilek Meyvesinin Faydaları Nelerdir?
Son yıllarda zayıflama amacıyla kullanımı ön planda olan bir meyvedir. Lifli bir yapıya sahip olması sindirimi hızlandırır ve hazmı kolaylaştırır.
Tokluk hissi oluşturur. Bu da zayıflama da kolaylık sağlar.
Bağışıklık sistemini güçlendirir.
Hastalıklara karşı direnç sağlar.
Kan şekeri seviyesini düşürür.
Tansiyonu düşürür.
Gut hastalığının tedavisinde kullanılır.
Altın çilek cilt için de çok faydalıdır. Cildin yaşlanmasını geciktirir.
Erkeklerde prostat hastalığına karşı tedavi edici ve önleyicidir.
Güçlü bir antioksidandır.
Astım, nefes darlığı gibi solunum yolları rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılır.
Ateş düşürücü özelliği vardır.
Regl dönemlerini düzene sokar. Konu ile ilgili fgfgfg
Güveyfeneri idrar söktürücüdür.
Kanı inceltici özelliği vardır.
Mide bulantılarını ve kusmayı önler.
Sıtma hastalığını tedavi eder.
Yer kirazının kadınlarda kısırlık tedavisinde kullanımı mevcuttur.
Altın Çilek ile Zayıflamak
Altın çileğin zayıflamayı kolaylaştırıcı 3 önemli özelliği vardır. Bunlar;

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Hakim ve Savcılık sınavında Atatürkçüler böyle eleniyor! PARTİYİ İŞTE BÖYLE BÖYLE ZOR DURUMDA BIRAKIYOR 2018’de “20 büyük deprem” uyarısı yapılan bölgeler… Son çıkış... TEHDİT! CHP'li Vekilden Zehir Zemberek Açıklama!