Anasayfa
12 Ağustos 2018 ( 2360 izlenme )
Reklamlar

bende zenci bir sütanne buldum, çocucuğun sütaanesi zenci olduğu için çocukta zenci oldu”demiş.

Seni İneğe Emzirmiştim
10 senedir çocuğu olmayan bir adam uzun bir iş seyahatine çıkmış döndüğünde bir bakmış ki karısının kucağında bir bebek, hemde zenci. karısına durumu izah etmesini söylemiş. Karısıda: ”kocacığım sen seyahate gitmeden önce senden hamile kalmışım ve çocuk doğduğunda sütten kesildim ve bende zenci bir sütanne buldum, çocucuğun sütaanesi zenci olduğu için çocukta zenci oldu”demiş.

Adamda şaşkın bir şekilde ”ben gidip anneme danışayım demiş ve durumu annesine anlatmış.
Anneside; ” olur tabii oğlum, sen doğduğunda da ben sütten kesilmiştim, seni ineğe emzirmiştim, bak boynuzların yeni yeni çıkmaya başlamış’ demiş.

Batan Gemi ve Maymun

Temel, Fransiz ve ingiliz’in bindikleri gemi batmis. Günlerce aç susuz kaldiktan sonra bir adaya çikmislar.Tam kurtulduk diye sevinirlerken bir dolu yamyamy bas uçlarinda belirdigini görmüsler.Yamyamlarin niyetinin kötü oldugunu gören kazazedeler :
– Ne olur bizi yemeyin, diye yalvarmislar.

Kral yamyam

– Sizleri bir teste tabi tutacagizz, en basarili çikani affedecegiz. Her birinizi birer kulübeye hapsedip birer maymun verecegiz. Bir yil sonunda en cok yavru maymun dogurtaniniz kurtulacak, demis.

Kulubeler hazirlanmis, maymunlar konulmus, kapilar sikica kapatilmis Hergün kapi altindan yemekler gönderilmis.

Birinci yilin sonunda kapilarin açilma zamani gelmis.

Ilk olarak Fransizin kapisi açilmis. Üç tane yavru maymun oradan oraya zipliyor. Fransiz pestili çikmis bir durumda. Ikinci olarak ingilizin kapisi açilmis. O da harap durumda ama bes tane yavru dogurtmus.

Son olarak Temel’in kulubesine giderken yamyam hokomoko :

– Bu Türkler uçkurlarina çok düskün millettir. simdi kapiyi açacagiz en azindan on yavru üzerimize atlayacak demis.

Kapi açilmis ama ne görsünler Temel bir kösede kös kös oturuyor.

Temel’e verilen maymun harap durumda, ortada da sadece bir yavru var ama onun da bir gozu var bir gozu yok, kafasi gövdesinden büyük, kisacasi tam bir hilkat garibesi!
– Ne lan bu!, demis hokomoko… Bir yilda dogurta dogurta sadece bunu mu dogurttun?
– Ulan serefsizler, demis Temel. Vermissiniz yanlislikla erkek maymunu, bunu buldugunuza sükredin

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Sağlıkta son durum: Doktor reçete yerine 'dua' yazıyor! Kılıçdaroğlun'dan dolar krizine dair flaş açıklamalar! Erdogan ne diyecek bu duruma İTTİFAK GERÇEKTEN BİTTİ Mİ? MEHMET FARAÇ GERÇEĞİ DEŞİFRE ETTİ 'YAHUDİ CESARET MADALYASI KİMLERE VERİLİR'