Anasayfa
31 Ağustos 2018 ( 195 izlenme )
Reklamlar

BİM'DEN FLAŞ AÇIKLAMA

BİM'DEN FLAŞ AÇIKLAMA
'BİM’in sattığı o ürünler sahte çıktı' iddiasına BİM cevap verdi!

 
BİM BASIN AÇIKLAMASI

 
Bazı yayın kuruluşlarında BİM’de satılan Apple aksesuarlarının sahte olduğuna ilişkin yer alan haberlerin ardından kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla bir açıklama yapma zorunluluğu doğmuştur.

Habere konu ürünler, ithalatçı firma tarafından verilen, ürünlerin orijinal olduğu bilgisi ve güvencesi ile satışa sunulmuştur.  Fikri ve sınaî hakların korunması bilincine sahip olan BİM faaliyetlerini her zaman yasalar, ticari etik kurallar ve dürüstlük çerçevesi içinde yürütmektedir. Nitekim Apple şirketi tarafından gönderilen ihtarname ardından, ileri sürülen iddialar için şirketimiz tarafından araştırma başlatılmış ve iyi niyetli bir yaklaşımla bu ürünler satıştan çekilmiştir.

Daha sonra Apple tarafından ithalatçı firma aleyhine suç duyurusunda bulunulması üzerine, Savcılık tarafından atanan bilirkişi ürünleri incelemiş ve 10.05.2018 tarihli rapor ile söz konusu ürünlerin marka ve ürün kullanımı kapsamında birebir aynı ve orijinal oldukları sonucuna varılmıştır. 29.05.2018 tarihinde ithalatçı firma yetkilisi hakkında kovuşturmaya yer olmadığına karar verilmiş, Apple tarafından savcılık kararına yapılan itiraz işleminin de reddi üzerine, söz konusu takipsizlik kararı kesinleşmiştir.

Yukarıda aktardığımız süreçten de görüldüğü gibi BİM Mağazaları’nda satışa sunulan ve tamamen iyi niyetli bir yaklaşım çerçevesinde satıştan kaldırılan ürünlerin orijinal olduğu savcılık kararı ile sabittir. Bu hukuksal ve etik duruma rağmen basına servis edilen ihtarname ile tek taraflı bir iddiaya dayanarak, ürünlerin taklit olduğu konusunda kesin hüküm varmış gibi gerçeğe aykırı haber yapılmıştır. Bu yaklaşım hukuk ve etik ilkeler ile bağdaşmamaktadır.

Değerli kamuoyunun bilgisine sunarız.

Saygılarımızla,                                                                          

BİM Birleşik Mağazalar A.Ş.  

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

CHP'Lİ VEKİLİN 'GIDA TERÖRÜ' İSYANI! AHMET HAKAN'DAN ŞAŞIRTAN 2019 İDDİASI Avrupa Parlamentosu'ndan şok Türkiye kararı! İptal ettiler Sapıklığın Zirvesi! Yaptığı Şerefsizliğe Bakın…