Anasayfa
12 Ağustos 2018 ( 13129 izlenme )
Reklamlar

Bir F.hişenin Son Sözleri Altıma giren erkekler boşaldıkları zaman bana şu soruyu soruyor..

Bir Fahişenin Son Sözleri
Bir Fahişenin Son Sözleri
Altıma giren erkekler boşaldıkları zaman bana şu soruyu soruyor: “Sen bu yola nasıl düştün?”…

Sen düşmüşsün benim yoluma
ben bir yola düşmedim
en son anneme sığınmıştım
bana anlattığı bir masalda…

Aldığım maaş merak ediliyor mesela
ve bahşiş verilip verilmediği
çocuğuma bamyayı sevdirdim
beraber bamya ayıklıyoruz…

“Yaptığın işten memnun musun
ya da işler nasıl gidiyor” diye sorarlarsa
susuyorum öylece
kedim öldüğünden beri bir yanım eksik…

“Orospunun önde gideniymişim”
diye beni itham eden konu komşu
bir sokak müzisyeniyle sohbet edişimi
niye yadırgar bilmem ki…

Güzel bir kadın değilim sanırım
süslenmeyi de beceremem
ağzıma almam hiç bir çükü
tarhana çorbası sever misiniz…

Canım yanıyor benim
babamı gördüm rüyamda
“anlıyorum seni kızım” dedi
“rahat yok sana dünyada”…

Ağlıyorum ben geceleri
babam da ağlıyor, biliyorum
sevişmeyeceğim cennete girersem
gidip cehennemdeki çocuklarla ilgileneceğim…

Ergür Altanhttps://gazeteinsan.com/einsan/bir-fahisenin-son-sozleri-2/
**

Ayşe Kulin’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’a flaş mektup.. CUMHURBAŞKANINA AÇIK MEKTUP
Şu sıralar size açık mektup yazmak pek moda. Bir mektup da benden olsun dedim, izninizle. Ben, basın ve ifade özgürlüklerine, hukuk devleti olmanın zaruretine, süregelmekte olan iç savaşın açtığı yaralara değinmeyeceğim.

Ben size, önemseyeceğinizi umarak, bu toz dumanda gözden kaçmakta olan bir hususu arz etmek üzere yazıyorum bu mektubu.

Siz ki 2023 yılına dair, ülkemiz için çok büyük bir beklenti içindeydiniz ya; sizi hayli üzecek bir haberim var. Beklentinize gem vurmanız gerekecek, efendim. Ya da daha gerçekçi bir yaklaşımla bekleyin o tarihi diye, kaleme alıyorum bu mektubu. Çünkü ben Cumhuriyetimizin 100. yıldönümünde, yaş haddinden dolayı, muhtemelen burada olup sizi teselli edemeyeceğim. Bari sizi uyarmış olayım.

Sayın Cumhurbaşkanım; dindar ve kindar gençler yetiştirme gayretiniz iyi netice vermedi. Gençler dökülüyorlar, tabiri caiz ise!

İsmet Berkan, YGS (Yüksek Öğretime Geçiş Sınavlarının) sonucunu, belgelere dayanarak vermiş. Berkan ayrıntılarla işlemiş konuyu. Ben kestirmeden neticeyi sunuyorum size. Sınava katılan 2 milyon 84 bin kişiden 912 bin 797’i, liseden bu yıl mezun olanlarmış.

Lise mezunu olarak katılanlar, Türkçe bölümünde sorulan toplam 40 sorudan ancak 19.31’ine; fen bilimlerinde ise sorulan 40 sorudan ancak 3 soruya doğru yanıt verebilmişler. Bu durum fazla bir değişim göstermeden 12 yıldır böyle devam ediyormuş.

İşte bu tablo, eğitimde dibe vurduğumuzun ve oradan çıkamadığımızın çok acıklı ve açık resmidir.

Sayın Cumhurbaşkanım, otoyol, gökdelen, köprü, AVM yaparak elbette bir yere varılır. Ekonomi gelişir, ülke zenginleşir. Ama insana doğru yatırım yapılmazsa, eğitimde bu sonuçlarla varılacak yer, cehalette feraset arayan kafaların yeridir ki, Türkiye’ye çok yazık olur ve olmakta.


 
Cumhuriyetin eğitim sistemi, kurulduğu tarihte sadece yüzde10’u okuryazar olan toplumu (ki bu yüzde 10’nun yüzde 9’u gayri müslimdi) onca zorluklara ve yoksulluğuna rağmen, çağdaş ve eşit eğitim seferberliği ile eğitmiş; tarlalarında, köylerinde, kasabalarında mahsur kalmaya mahkûm, sizin de arasında olduğunuz nice Anadolu evladının önünü açarak, onları devleti idare edecek mevkilere taşımıştır.

Bu olgu dahi tek başına, hepimizin Cumhuriyet kurucularına saygı duymamızı gerektirecek bir husustur.

Cumhurbaşkanım, bir an önce, tercihiniz olan dindar ve kindar kuşaklar yetiştiren sistemi dikkatle gözden geçiriniz. Batı’ya karşı önyargılarınız varsa, örneğin Güney Kore’yi, Hindistan’ı örnek alıp, bilimsel verilerle eğitilen, irfanı hür, çağdaş kuşaklar yetiştiren bir sistemi kurunuz. Ülkelerin en büyük değerleri, iyi eğitilmiş, çağına ayarlı insanlarıdır.

Benden söylemesi, yoksa 2023 yılında, gelişmiş ülkeler sıralamasında, ülkemizin varacağı noktayı değiştirmede, ben aralarında olsam da, size melekler bile yardım edemez.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Sünnetsiz Kadın Fahişe Olur' Hem çok şifalı, hem de etkili. Ayrıca yapılışı da çok basit... Aşk elbisesi.. tebessüm vakti.. Yıldırım tepki!.. 'ALLAH'TAN KORKMAZ KULDAN UTANMAZ'