Anasayfa
16 Ekim 2018 ( 45794 izlenme )
Reklamlar

BiR iTiRAF DA METiNER'DEN: "DARBEYi 15-20 GÜN ÖNCEDEN BiLiYORDUK!"

Eski AKP milletvekili ve AKP'nin yandaş Gazetesi STAR’ın yazarlarından Mehmet Metiner,19 Temmuz 2018 tarihli "Dostun kim, düşmanın kim bil oğlum!" başlıklı yazısında 15 Temmuz darbe girişiminini, 15-20 gün önceden bilindiğini yazdı.

Köşesinde önemli bir iddiada bulunan Metiner, çeşitli bakanların ve istihbarat yetkililerinin darbe yapılacağı bilgisini ciddiye almadığını ileri sürdü.

Metiner’in yazısının ilgili bölümü şöyle:

15 Temmuz öncesini bilmeden 15 Temmuz’dan gerekli dersler çıkartılamaz. 15 Temmuz öncesinden

gerekli dersler çıkartılabilseydi belki 15 Temmuz yaşanmazdı.

15 Temmuz’dan gerekli dersler çıkartılmazsa ve bu muhasebe yeni dönemin siyaseti olarak kristalize edilmezse farklı zamanlarda yeni 15 Temmuz’lar kaçınılmaz olur. Yeni 15 Temmuz’ların biçimi ve mahiyeti farklı olur sadece.

Unutmayalım: 15 Temmuz’dan önce darbe döneminin ebediyen kapandığına nedense inandırmıştık kendimizi. Veya birileri bize bunu inandırmıştı.

Darbeden 15-20 gün önce çeşitli bakanlarımıza ve güvenlik-istihbarat bürokrasimizin yetkililerine darbe yapılacağı söylendiğinde bu iddia dikkate bile alınmamıştı. 15 Temmuz gecesi bile darbe ihtimali çoklarımızın aklına gelmemişti.

Tanklar boğaz köprüsünü tuttuğunda ve savaş uçakları semalarımızı yırtarcasına üstümüzde uçtuğunda bile.

Bir ülkenin istihbarat teşkilatı darbe olacağını vaktinde haber alamıyorsa, ordunun en üst komuta kademesi yanı başındaki hainlerin varlığının farkında değilse oturup düşünmek lazım.

O yüzden dostumuz kim, düşmanımız kim bilmek durumundayız diyorum. Çünkü karşımızda dost gibi görünen/görünmesini bilen düşmanlar var. Ve bunlar kendilerini çok iyi

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

EMEKLİLERE FAİZSİZ AVANS VERİLECEK Dünyanın En Zekisi uyardı: Dünyanın sonunu getirebilir! TÜRKİYE'DE RESMEN YENİ DÖNEM BAŞLADI: YAPMAYANI NE BEKLİYOR Erdoğan ülke ekonomisinde de 'kandırıldı': Ya balon patlarsa..