Anasayfa
02 Mart 2018 ( 179 izlenme )
Reklamlar

'Birçok bakan birbirine selam bile vermiyor, Reis yakında neşteri vuracak...'

'Birçok bakan birbirine selam bile vermiyor, Reis yakında neşteri vuracak...'

Süleyman Soylu, istifa kararına hazırlanarak, gideceği tatil yerini bile ayarlamıştı ancak istifadan vazgeçirildi.

Aydınlık gazetesi yazarı İsmet Özçelik, gazetedeki köşesinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun istifa etmeye hazırlandığını, istifasından sonra tatil için gideceği yeri ve istifadan nasıl vazgeçtiğini yazdı.

Yazısının başında, ''Milletvekilleri, Hükümetle Erdoğan arasında sıkışmaktan söz ediyorlar'' ifadesini kullanan Özçelik, şunları yazdı:

''AKP’de Erdoğan’ın partinin başına geçmesiyle durulur gibi görülen tartışmalar yeniden alevlendi. Partide ciddi bir gerilim olduğu artık gizlenmiyor. Milletvekilleri, ‘Hükümetle Erdoğan arasında sıkışmaktan’ söz ediyorlar''

BAKANLAR BİRBİRLERİNE SELAM VERMİYOR

AKP içinde yaşanan sıkıntıları anlatan Özçelik şu ifadeleri kullandı:

''İcracı makam Hükümet. Ama milletvekilleri sonuç almak için Beştepe’ye ulaşmaya çalışıyor. Bürokratlar, bakanları değil Beştepe’dekileri dinledikleri için danışmanların kapısını aşındırıyorlar.

Sorun sadece Hükümetle Beştepe arasında yaşanmıyor. Hükümet içindeki ‘Hükümetçik’ler tartışılıyor. Başbakanı dinlemeyen, fiili başbakanlık yapmak isteyen bakanlar konuşuluyor. Bakanlar Kurulu toplantısında Erdoğan başkanlık edince başka, Binali Yıldırım başkanlık edecekse başka hava estiği ifade ediliyor.

Başbakanlık ve AKP kulislerine yansıyanlara göre, birçok bakan birbirine selam bile vermiyor. Koridorlarda sık sık 'Damadın adamları', 'Başbakanın adamları', 'Bağımsızlar', 'Doğrudan Erdoğan'la çalışanlar' sözlerinin duyulduğu bildiriliyor.

‘Hükümetteki birliktelik, zoraki birliktelik!’ deniyor.''

'SOYLU'NUN DAMATLA YAŞADIKLARINI KİMSE GİZLEMİYOR'

İstifa haberleriyle gündeme gelen Süleyman Soylu’yu, istifa noktasına getiren sürece de değinen Özçelik yazısını şu şekilde sürdürdü:

''İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu istifa noktasına getiren kriz herkesin dilinde. Soylu’nun Damat’la yaşadıklarını artık kimse gizlemiyor.

Başbakan Binali Yıldırım’ın 'Gitme' uyarısına rağmen, 'Cumhurbaşkanımın talimatını yerine getirdim' diyerek Hollanda krizini yaratan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın Soylu ile kavgası dillerde. Sonrasında yaşanan gelişmeler de gazete sayfalarında.''

BOLU’DA GÖZLERDEN UZAK TATİL

Soylu'nun istifası sonrasında gitmek üzere Bolu'ya gitmeyi planladığını öne süren Özçelik, devam etti:

''İçişleri Bakanlığı koridorlarında anlatılanlara göre, Süleyman Soylu yaşadığı olaylardan sonra istifa mektubunu hazırlamış. Odasını toplamış. Bolu’da gözlerden uzak bir mekanda yerini ayırtmış. Ailesiyle birlikte tatile çıkma kararı almış. Ama son dakikada Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın müdahalesiyle istifadan vazgeçmiş''

KABİNE DEĞİŞİKLİĞİ

Yakın zamanda kabinede bir revizyon olacağına da değinen Özçelik, şunları kaydetti:

''Erdoğan’a yakın AKP’liler, 'AKP’de ve hükümette sorunların biriktiği' görüşünde. Bu nedenle Reis’in yakında bir neşter vuracağını ifade ettiler.

Özetle, ‘Reis Bakanlar Kurulunda bir değişiklik yapacaktı. Hem de köklü bir değişiklik gerçekleştirecekti. Ama gecikti. MHP ile ittifak, Afrin operasyonu, erken seçim konusunda bir karar verilememesi işi uzattı. Ancak hükümette ipler kopma noktasında. Çok uzun bekleyeceğini sanmıyoruz’ dediler.

Daha önce Bakanlar Kurulunda sürpriz değişiklikler olabileceğini yazmıştım. Kaynaklarım ısrarlı. Karar verildiği anda hiç beklenmeyen isimlerin kabine dışında kalacağını söylüyorlar.''

http://www.abcgazetesi.com/bircok-bakan-birbirine-selam-r-vermiyor-reis-yakinda-nesteri-vuracak-80736h.htm

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

10 yaşındaki kızını taciz eden sapık komşusunu öldüren baba için alkışlanacak karar! Bu Doğruysa Eğer, Tehlike Sanıldığından da Büyük! CIA'den Olay Türkiye ve ATATÜRK Açıklamaları! (ATATÜRK'E hakaret Büyük iddia...MHP adaylarını geri çekecek...