Anasayfa
03 Mart 2018 ( 590 izlenme )
Reklamlar

BÖBREKLERİNİZİ TEMİZLEYEN EN DOĞAL YÖNTEM! DİYALİZE MAHKUM OLMAMAK İÇİN DENEYİN

Her sabah günde 1 bardak ılık su içmenin insan sağlığı açısından ne kadar faydalı olduğunu biliyor muydunuz? İşte limon suyunu tüketmenizi sağlayacak o önemli nedenler...


1- Kandaki toksinlerin temizlenmesini sağlar.

2- Limon suyundaki asit, kan şekerinin dengeler.

3- Zayıflamak isteyen kadınlar için ideal bir içecektir.

4- İdrar söktürücü etkiye sahiptir.

LİMON SUYU ULUSALPOST.COM ile ilgili görsel sonucu

5- Böbreklerin temizlenmesine yardımcı olur.

6- Hamileyken tüketilen limon suyu, su ile karıştırıldığı zaman bebeklerin kemikleri gelişir.

7- Cildi arındırır.

LİMON SUYU ULUSALPOST.COM ile ilgili görsel sonucu

8- Soğuk algınlığına ve öksürüğe iyi gelir.

9- Astıma iyi gelir.

10- Uykusuzluğa karşı etkili bir çözümdür.

HABER7


☆☆☆


REFLÜ HASTALIĞINA DOĞAL TEDAVİ

Mide ekşimesi ve mide yanması gibi reflünün belirti verdiği rahatsızlıkları çekiyorsanız bu durumun ne kadar can sıkıcı olduğunu bilirsiniz. Bu durumun önüne geçebilmek için evde kolayca bulabileceğiniz malzemelerle hastalığınızı tedavi edebilmeniz mümkün

Reflü hastalığına doğal tedavi


Mide yanması genellikle, yemek sonrası ortaya çıkan ve gece yatarken göğüs kısmında belirti veren rahatsızlıklar olarak meydana gelir. Bu belirtiler aynı zamanda heyecanlı olduğunuz zaman yada stres altındayken de ortaya çıkabilir. 
 
Mide ekşimesiyle ortaya çıkan belirtileri tedavi edebilmek için asit indirgeyici ilaçlar kullanılır. Bu ilaçlar, belli bir zaman sonra kemik erimesi ve B12 eksikliğine neden olabilir.

Aynı zamanda yapılan araştırmalar,  sık mide ilaçları kullanan insanların kalp rahatsızlığı ve böbrek yetmezliği açısından büyük risk altında olduklarını ortaya çıkarmıştır.

Mide yanması gibi ufak belirtiler oluştuğunda reflünün gelişmesini engellemek ve rahatsızlığın vermiş olduğu belirtileri ortadan kaldırmak için doğal yöntemlerle kendinizi tedavi edebilirisiniz.
 
Muz 
 
Muzlar midede meydana gelen asit oluşumuna karşı tampon görevi görürler. Muz aynı zamanda alkali bir meyve olduğu için mide asidini nötralize etmeye yardımcı olur.

Zencefilli çay 
 
Zencefil doğal mide sakinleştiricidir. Zencefilli çay mide bulantısını azalttığı gibi midede meydana gelen asidi engellemede de büyük rol oynar.

 Zencefili 3 çeyrek parçaya bölün ve 30 dk boyunca 2 bardak sıcak suda kaynatın.  Son olarak kaynama işlemi bittikten sonra zencefil çayını yemeklerden 20 dk önce aç karnına tüketin.

Hardal
 
Mide ekşimesi ve reflü rahatsızlığında hardal tüketmek sizi şaşırtabilir ancak hardal, minerallerle doludur.  Aynı zamanda hardal,  mide ve boğazdaki asidi nötralize eden alkali bir yiyecektir.  Eğer mide ekşimesini çok sık yaşıyorsanız yemeklerden önce 1 çay kaşığı hardal tüketebilirsiniz.

 

Papatya çayı
 
Yatmadan yaklaşık bir buçuk saat önce papatya çayı tüketmek midenizdeki iltihaplanmayı büyük ölçüde azaltacaktır.  Aynı zamanda midede meydana gelen asit ve reflü tedavisi için doğal bir  şifa kaynağı olacaktır.
 
Papatya çayından sağlıklı bir şekilde faydalanmak istiyorsanız klorsuz bir bardak suyu ilk olarak kaynatın. İlk sıcağı geçtikten sonra içerisine bir tatlı kaşığı kurutulmuş papatya ekleyin ve 7dk demleyin.

Karbonatlı su 
 
Karbonatlı su mide asidini nötralize etmede bir baz maddesi olarak kullanılabilir.  Karbonatlı su aynı zamanda vücudun ph seviyelerini dengeler. Bir bardak suya 1 çay kaşığı karbonat ekleyin. Ve iyice karıştırın.

 

Çenenizi yukarı doğru gevşetin
 
Mide yanması genellikle geceleri daha fazla belirti verir ve kötüleşir. Yattığınızda sindirilmiş yiyeceklerin asitleri yemek bor
unuzdan ağzınıza gelmeye başladıysa uyurken kafanızı yaklaşık 10 cm geriye tutun ve bekleyin. Asit oluşumunun kısa sürede azaldığını fark edeceksiniz.

milliyet


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Hanefi Avcı’dan şok açıklama: FETÖ gibi bir örgüt daha var! HÜRRİYET'İN SATIŞINA OKUR TEPKİSİ: GAZETENİN TİRAJI NE KADAR AZALDI? HANGİ GAZETENİN ARTTI? Fuhuşun şifresi: Hayırlı Cumalar! Kanser tedavisinde devrim!