Reklamlar

Boluda İnecektim ama

30 yaşlarında güzelce bir kadın, kucağında bebeğiyle, Ankara Garından otobüse biner. Yanına irikıyım bir adam oturur… Otobüs Kızılcahamama vardığında, kadın emzirmek için memesini açar, çocuğun ağzına dayar, çocuk direnir, başını çevirir, kadın sertçe uyarır, Alsana yavrum, bak yoksa amcaya veririm…Adam çaktırmadan gözucuyla bakar, önüne döner… Boluya geldiklerinde, kadın yine memesini çıkarır, çocuk yine direnir, kadın yine uyarır, Al, yoksa amcaya veririm haaa… Adapazarı, İzmit, aynı replikler tekrarlanır… İstanbul gişelere gelindiğinde, kadın yine Al, yoksa amcaya veririm deyince, adam patlar… Hanım hanım, vereceksen ver artık, Boluda inecektim, senin yüzünden buralara geldim!

BONUS FIKRA
Japonya’da 4. yüzyılın sonlarına doğru tahta oturan İmparator Nintoku, yüksek bir kuleye çıkar ve ülkesine bakar. Gökyüzüne doğru yükselen tek duman dahi göremeyince, halkının yoksul düştüğüne ve bu yüzden hiç kimsenin evinde pirinç dahi pişiremediğini anlar.Hemen bir ferman çıkaran Nintoku, halkının üç yıl boyunca sadece kendileri için çalışmasını emreder.
Sarayda çalışanları bile evlerine gönderir…Sadece kendileri için çalışan halk, üç yılın sonunda bolluğa kavuşur…Nintoku kuleye çıkar, ülkenin her yerinde ocakların tütmekte olduğunu yükselen dumanlardan anlar. Yanındaki eşine sevinç içinde “artık zenginiz” der…İmparatoriçe ise üç yıl boyunca bakımsızlıktan dolayı her yeri eskiyen, çatısı akan, çiçekleri solmuş sarayı göstererek “sen bu halimize zenginlik mi diyorsun” der…Nintoku’nun yanıtı,yüzyıllardır Japonlar’ın aklından çıkmaz; “Halkın fakirliği, bizim fakirliğimizdir, zenginliği de bizim zenginliğimizdir.
Reklamlar

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Genç kızdan kan donduran sözler