Anasayfa
24 Ocak 2018 ( 214 izlenme )
Reklamlar

Bu salonda kıyafet giymek yasak! İlk nüdist spor salonu açıldı!

Bu salonda kıyafet giymek yasak! İlk nüdist spor salonu açıldı!


Fransa'nın başkenti Paris'te ilk nudist spor salonu açıldı, salonun günlük ücreti 10 euro.


Fransa’nın başkenti Paris’te ilk nudist spor salonu açıldı, salonun günlük ücreti 10 Euro. Parisli nüdistler uzun süredir kendi kullanımları için spor salonu talepleri gerçekleşti. Paris’in 12. bölgesindeki Saint-Mandé ‘de Paris’in ilk nüdist spor salonu Roger Le Gall açıldı.

DENEMEK ÜCRETSİZ

Roger Le Gall Spor Salonu 19 kişilik.

Hafta içi hergün 21:00 ila 23:00 arası açık olan spor salonunda ilk deneme ücretsiz. Öncelik her zaman üyelerin olsa bile, üye olmayanlar daha sonra 10 Euro verip tek günlük katılım sağlayabiliyorlar.

TARİHTE DE YERİ VAR

l’Association des Naturistes de Paris ( Paris Çıplaklar Derneği Başkanı): “Çıplak spor yapmanın tarihte de yeri ve önemi vardır. Gymnasium Antik Yunanistan’da halka açık yarışmalara katılan atletlerin beden eğitimi için düzenlenmiş, çevresinde revaklı avlular bulunan büyük binadır. Bu yer aynı zamanda sosyalleşme ve entelektüel uğraşılar için de kullanılırdı. Kelime, Yunanca ‘çıplak’ anlamına gelen gymnos sözcüğünden türetilmiştir. Gymnaso ise idman yaptırmak manasına gelir.” dedi.

Paris Belediye Başkanlığı ise; çıplaklar spor salonunun, şehrin açık görüşlü vizyonunun bir parçası olduğunu açıkladı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Hüsnü Mahalli, ‘Daha neler neler olacak’ "Siyaseti bırakıyorum, ne İnce' ne de Kılıçdaroğlu ... Babası’nın izin vermemesine aldırış etmeden bu işi Yaptı Şuan gramını 50 tl’den Satıyor! Bu katilleri affetme Türkiye