Anasayfa
25 Şubat 2018 ( 382 izlenme )
Reklamlar

BU YAĞLAR KARACİĞER YAĞLANMASI YAPIYOR

İspanya’da yapılan araştırmada düzenli olarak kullandığımız ayçiçek yağı ve balık yağının karaciğer yağlanmasına neden olduğu ortaya çıktı.
Evlerimizde en sık kullandığımız yağlardan bir tanesi ayçiçek yağı. Ancak yeni yapılan bir araştırmada ayçiçek yağı ve balık yağları ile ilgili korkunç bir tehlike ortaya çıktı.

İspanyol bilim insanlarının yaptığı araştırmada ayçiçek ve balık bağlarının karaciğer iltihabını tetiklediği ortaya çıktı. Araştırmacılar bu yağların her gün tüketilmesinin karaciğerde büyük hasara neden olduğunu ve alkol dışı karaciğer yağlanmasını tetiklediğini keşfetti.

Sessiz katil: Alkol dışı karaciğer yağlanması

Alkol dışı karaciğer yağlanması sessiz katil olarak biliniyor. Ayçiçek yağı kullanımı karaciğer dokusunda kalınlaşma ve yaraya neden olarak sirozu tetikliyor ve siroz kanserle sonuçlanıyor. Balık yağı ise karaciğerin telomer uzunluğunu değiştiriyor. İki yağ da farklı şekilde alkol dışı karaciğer yağlanmasına yol açıyor.

Alkol dışı karaciğer yağlanmasının başlıca belirtileri arasında kilo kaybı, hafif karın ağrısı, halsizlik, zihin bulanıklığı yer alıyor.


En sağlıklısı zeytinyağı

Ayçiçek yağı ve balık yağının zararını ortaya koyan araştırmanın sonucunda, zeytinyağının hayat boyunca karaciğeri koruduğu belirtildi.*****************Kuru erik tek başına kolesterolü düşürmek için yeterli olmasa da kolesterolün damarlarda birikmesini engeller. Bu sayede damar tıkanıklığına ve kalp rahatsızlıklarına karşı koruyucu etki sağlar.

Kuru erik aynı zamanda romatizma, kolon kanseri, astım gibi hastalıklara karşı koruyucu vitaminler içermektedir.

Bağırsakları hızlı çalıştıran öneri
Kahvaltıdan önce ve yatmadan bir saat önce bolca suyla 3-4 adet kuru erik yerseniz, bağırsaklar çalışacak, kabızlık bitecek ve tuvalet alışkanlığınız düzene girecektir. Kuru erik iyi bir lif kaynağıdır, kabukları ise yumuşatıcı etkiye sahiptir.
Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kılıçdaroğlu: Erdoğan, operasyona verdiğimiz destekten rahatsız AK Parti'de Erdoğan'ı kızdıran 'Suriyeli' tartışması Türk koca kaçtı, Rus anne kızını ... ABD'nin kırmızı kitabı... 9 milyar buhar oldu