Anasayfa
01 Şubat 2018 ( 2678 izlenme )
Reklamlar

Bunu yapana 2 bin lira destek… Herkes Arıyor…

Personel alana 2 bin lira

Bu yıl yeni eleman alacak işyerlerine verilecek destek arttı. İşçinin tüm prim ve vergilerini devlet karşılayacak. İşçi başına destek 831 liradan başlayıp 2 bin liraya çıkacak.

İstihdam seferberliğinin 2’nci aşamasında, işsizlerin iş sahibi olması için dört koldan destek verilecek. Geçtiğimiz yıl başlatılan seferberlik ile 2 milyona yakın yeni işçi alımı gerçekleşmişti. Aynı teşvikler bu yıl da artırılarak sürdürülüyor. Üstelik esnafa da uygulanacak.

Geçen yıl her bir artı istihdam için işverene 773 lira ödeme imkanı sağlanmıştı. Bu sene bu rakam en düşük 831 lira. Belli sektörlerde prime esas kazançtan ödeme yapılacağı için destek 2 bin lirayı bulacak. Meslek kursları ve işbaşı eğitim programları 6 aya kadar çıkacak.

DESTEKLER ARTTI ● Bu yıl küçük esnaf için de önemli bir destek getirildi. Küçük esnaf ise yeni eleman aldığında bu elemanın tüm maaş ve primlerini 6 ay boyunca devlet ödeyecek. ● Personel alana her yeni istihdam için en az 831 lira verilecek ● Esnafa alacağı personel için ‘1 ay senden 1 ay bizden’ denilecek ● Bazı alanlarda destek tutarı 2 bin lirayı aşacak.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AKP ittifaka zorladı, o kazançlı çıktı: Google'da en çok aranan lider olarak Erdoğan’ı geçti Şoke Eden Olay! Mimar Sinan'da Kırbaçlı İşkence! 8 Öğrenciyi Sınıfa Kilitleyip… AHMET HAKAN'DAN ÇARPICI MANSUR YAVAŞ İDDİASI: GARANTİLENDİ Kiralık kalem özgür Mumcu bazılarını çok kızdıracak bu yazı ile