Reklamlar

Burhan Kuzu, Almanya ile yapılan “gizli anlaşmayı” böyle itiraf etti

AKP Milletvekili Burhan Kuzu, Başbakan Binali Yıldırım'ın Almanya ziyaretinden 1 gün sonra tahliye edilen gazeteci Deniz Yücel'in serbest bırakılmasına ilişkin dikkat çeken bir açıklama yaptı.


AKP Milletvekili Burhan Kuzu, 1 yılı aşkın süredir Türkiye’de iddianamesiz olarak tutuklu kalan, Başbakan Binali Yıldırım’ın Almanya ziyaretinden 1 gün sonra tahliye edilen gazeteci Deniz Yücel’in serbest bırakılmasına sevinen kişilerin FETÖ’cü olduğunu savundu.


Ancak AKP Milletvekili Burhan Kuzu’nun açıklamasında dikkat çeken bir ayrıntı vardı.

Deniz Yücel’in serbest bırakılacağına ilişkin bilginin Alman başkonsolosluk yetkililerine iki gün önceden ulaştığı ve Yücel’i Türkiye’den çıkaran uçağın bile önceden hazırlandığı gündeme gelmişti.
“ANLAŞILIYOR Kİ, PANİKLEMENİN NEDENİ LİSTE”

Deniz Yücel’in tahliyesinde Almanya-Türkiye “gizli anlaşması” konuşulurken AKP Milletvekili Burhan Kuzu bunu “Başbakanımız Almanya’ya Fetöcülerin listesini vermiş ve iadesini istemiş” sözleriyle deşifre etmiş oldu.


AKP Milletvekili Burhan Kuzu “Deniz Yücel’in tahliyesine Fetöcüler tepki gösterdi. Bu durum önce anlaşılamadı,fakat görüldü ki Başbakanımız Almanya’ya Fetöcülerin listesini vermiş ve iadesini istemiş. Anlaşılıyor ki, paniklemenin nedeni liste. Bekliyoruz” mesajını paylaştı.


Reklamlar

Bakmadan Geçme!

KAPAT
KENDİ VATANDAŞINA DEĞİL, YABANCIYA YARDIMDA DÜNYA BİRİNCİSİ OLDUK'