Reklamlar

C.nselliğin tarihi

Cinselliğinin Tarihi ile Alakalı, Okudukça Ufkunuzu Açacak Enfes Bir Yazı (Part I: Antik Çağlar)

Cinselliğin Tarihi
Şu anda mevcut büyük dinlerde ve toplumlarda nasıl “tabu” olarak görülüyorsa Antik Çağlardaki dinlerde ve toplumlarda da o kadar kutsallaştırılan ve hatta zaman zaman insanı tanrıya yaklaştıran bir ibadet olarak görülen bir aktiviteydi.
Bu entry’de zaman makinemize atlayıp antik çağlara bir yolculuk yapıyoruz ve s*ks kavramının günümüze kadar nasıl şekillenip tabu halini aldığını tarihsel ve tarafsız bir gözle inceliyoruz.

Yazarın notu: Bir uyarı yapayım. Bu yazının içeriği bazı konularda (din, cinsellik…vs) hassasiyeti olan insanları rahatsız edebilir. (+18)

Antik Çağlardayız
 
Henüz İsrail haricinde tek tanrılı organize dinler ortaya çıkmamıştı ve İsrail’de de kendilerine Museviler diyen küçük bir topluluk belki de dünya tarihinde ilk kez tek tanrılı organize bir dine inanmaktaydı. Bu din henüz çeşitli versiyonlarıyla ve güncelleme paketleriyle beraber dünyaya yayılmış değildi.

Şimdi Antik Yunanistan’dayız.
Reklamlar

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Muhtemelen başınıza gelmiştir. Tam sarımsağa ihtiyacınız olmuştur ve bir bakmışsınızdır ki sarımsak filizlenmiştir. Siz de bunun zararlı olacağını düşünerek sarımsağı çöpe atmışsınızdır.