Anasayfa
07 Kasım 2018 ( 37 izlenme )
Reklamlar

Canan Karatay'dan yeni öneri: Su yerine...

Canan Karatay'dan yeni öneri: Su yerine...
AA |  
İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, yeterli miktarda saf değil tuzlu su tüketilmesini önerdi.

 Canan Karatay'dan yeni öneri: Su yerine...
Karatay, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Konferans Salonu'nda  düzenlenen "Gerçek Tıbbın 10 Şifresi" adlı söyleşideki konuşmasında, çocukların  doğduğu andan itibaren anne sütündeki sağlıklı tüm besinleri aldığını anlattı.

Doğal ürünlere öncelik verilmesi gerektiğini vurgulayan Karatay,  karbonhidratın zararlarına değindi. Karatay, "Gaziantep gibi bir yerde  'Karbonhidrat yemeyin' diyorum ben de. Yani 'Baklava yemeyin' diyoruz. İşiniz zor  o yüzden." dedi.
 
"İçi mineral dolu tuzlu su tüm hücrelerimize yararlı"
 
Sağlıklı olmak için öncelikle vücuda yeterli miktarda suyun gitmesi  gerektiğini belirten Karatay, şöyle konuştu:
 
"Sağlıklı olmak için suyun yanında vücuda yeterli hayvansal yağ,  protein gidecek. O zaman hastalanmıyoruz. Hastalanmış olsak bile yavaş yavaş  hastalıklarımızdan kurtuluyoruz. Yeterli miktarda su için ama bu su sağlıklı su  olmalı. Sağlıklı su dediğimiz bildiğiniz alınan şişedeki su değil. Nedir o, yüzde  60 ila 80 arasındaki tuzlu su. Bu oran da yaşa göre değişir. Saf su değil, tuzlu  su için. İçi tuz dolu olacak. Dengeli, içi minerallerle dolu su için çünkü bu,  vücutta tüm işlevleri görecek. Göz görecek, sinir sistemini rahatlatacak.  Aklınıza ne gelirse. İçi mineral dolu tuzlu su olması tüm hücrelerimize yararlı.  Onun dışında da yüzde 20 oranında hayvansal protein, bunun yanında da yüzde 19,9  oranında hayvansal yağ olacak. Bunlar dengeli olarak vücuda arz edildiği zaman  hücrelerin toparlandığı görülecek. "
 
Karatay konuşmasında sağlıklı yaşam için ipuçları da verdi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Koray Aydın; anket sonuçlarını, İYİ Parti'nin oy oranını ve Erdoğan ile Meral Akşener arasındaki puan farkını açıkladı Afrikalı Kabilenin İlginç Geleneği Çok Konuşuldu!! Cok duygulandım okurken ÇOĞU KİŞİNİN HABERİ BİLE YOK!