Anasayfa
01 Mart 2018 ( 597 izlenme )
Reklamlar

CARGİLL'DEN ENDİŞELENDİREN ÖNGÖRÜ! Türkiye 2023'te

ABD merkezli Cargill'in maksadı ifşa oldu. Kamuoyundan saklanan Cargill raporunda korkunç bir öngörü ortaya çıktı. Bu öngörüye göre Cumhuriyetin 100'üncü yılında, Türkiye'de nişasta bazlı şeker tüketimi bugüne göre 6 kat artarak 1 milyon 600 bin tona çıkacak. Bu öngörünün gerçekleşmesi ise şeker fabrikalarının özelleştirilmesine bağlı!

ABD merkezli mısır şurubu üreticisi Cargill'in kamuoyundan saklanan skandal raporundan, skandal bir öngörü ortaya çıktı! Şeker fabrikaların satılmasını ve kotaların kaldırılmasını isteyen Cargill, hükümete çarpıcı bir öngörüde bulundu. Buna göre taleplerinin gerçekleşmesi durumunda 2023 yılında Türkiye'de nişasta bazlı şekerlerin arzı 1 milyon 600 bin tona çıkacak. Cargill, bu öngörüsünü kotaların kaldırıldığı durumda yaptığı için piyasaya arz edilecek 1 milyon 600 bin ton nişasta bazlı şekerin tamamın tüketileceği anlamına geliyor.

Milli Gazete'den Sadettin İnan'ın haberine göre, şeker fabrikaların özelleştirilmesiyle ilgili asıl niyetler ortaya çıkmaya başladı. ABD merkezli Cargill'in hükümete yönelik hazırladığı sektör raporunda şeker fabrikalarının satılması durumunda Türkiye'de nişasta bazlı şeker tüketiminin 2023 yılında 1 milyon 600 bin tona çıkacağını öngördü. Mevcut durumda nişasta bazlı şekerlerin 240 bin ton kotası bulunurken, bu öngörü fabrikaların satılması durumunda şeker piyasasının tamamen nişasta bazlı şekerlere kayacağını gösteriyor.

CARGİLL'DEN ENDİŞELENDİREN ÖNGÖRÜ!

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu, nişasta bazlı şekerlerin başta kanser olmak üzere birçok hastalığa davetiye çıkardığı yönündeki çarpıcı raporunun ardından ABD merkezli Cargill tarafından ülkenin geleceğini tehdit eden korkunç bir öngörüde bulunuldu.


İŞTE O SKANDAL VE DÜŞÜNDÜREN ÖNGÖRÜ!


CARGİLL ÖNGÖRÜSÜNÜN GERÇEKLEŞMESİNİ ŞEKER FABRİKALARININ SATIŞINA BAĞLADI

Sağlık Bakanlığı'nın Bilim Kurulu'nun hazırladığı raporun aksine nişasta bazlı şekerlerin pancar şekeri gibi sağlıklı olduğunu iddia eden Cargill, 2023 yılında nişasta bazlı şekerlerin arzının 1 milyon 600 bin tona çıkacağını öngördü. Cargill, bu öngörüsünün gerçekleşmesini de şeker fabrikalarının satılmasına ve şeker kotalarının kaldırılmasına bağladı.

DÜŞÜRÜLMESİ TARTIŞILIRKEN 6 KAT ARTACAK!

Avrupa'ya göre çok yüksek olmasından dolayı Türkiye'de nişasta bazlı şekerlerin kotasının düşürülmesi beklenirken, kamuoyundan gizlenen Cargill raporuna göre bu rakam şeker fabrikalarının satılmasıyla birlikte korkunç boyutlara ulaşacak.

FABRİKALARIN KAPANACAĞINI CARGİLL TEYİT ETTİ!

Sektör yetkilileri, fabrikaların mevcut özelleştirme modeliyle satılması durumunda birçok fabrikanın kapacağının altını çizerken, Cargill raporu da bu öngörüyü teyit etti. Çünkü 2023 yılında nişasta bazlı şeker arzının 1 milyon 600 bin tona çıkması nüfus artışından değil pancardan üretilen şekerin azalması ile mümkün olacak. Cargill'in bu öngörüsü, Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu'nun hazırladığı rapor ile birlikte düşünüldüğünde şeker fabrikalarının satılması durumunda Türkiye'nin tamamen nişasta bazlı şekerlerin istilasına uğrayacağını gösteriyor.

TARIMDANHABER

https://www.tarimdanhaber.com/haber/gida/turkiye-2023te-nisasta-bazli-sekerlerin-istilasina-ugrayacakÖnerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ünlü oyuncu gözyaşları içinde itiraf etti: İç çamaşırımın içine sıkıştırıyordum! Şok olacaksınız… Vücudumda 60’dan fazla çizik ve bir çok yara izi var YÜZÜ BİLE KIZARMADI Kesinti durduruldu : O parayı ödeyenlere müjde MUHTEŞEM BİR HİKAYE : GÖZ YAŞLARIYLA OKUYACAKSINIZ !!