Anasayfa
28 Temmuz 2018 ( 199 izlenme )
Reklamlar

CHP'de işler iyice kızıştı! Bir genel başkan adayı daha ortaya çıktı! İşte o sürpriz isim!

CHP Parti Meclisi Üyesi Haluk Pekşen'den genel başkan adaylığı açıklaması

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Trabzon eski milletvekili Haluk Pekşen, 'CHP'nin adaylık prosedürünü anlatayım. Bizim tüzüğümüzde aday olunmuyor, aday önerilmek gibi usulümüz var. Ben aday olarak önerilmek isteyenlerden biriyim.' dedi.
CHP Parti Meclis Üyesi Haluk Pekşen, Habertürk canlı yayınında soruları yanıtlayarak önemli açıklamalarda bulundu.

ADAY OLARAK ÖNERİLMEK İSTEYENLERDEN BİRİYİM"
Pekşen, CHP Genel Başkan adaylığı ile ilgili, "CHP'nin adaylık prosedürünü anlatayım. Bizim tüzüğümüzde aday olunmuyor, aday önerilmek gibi usüuümüz var. Ben aday olarak önerilmek isteyenlerden biriyim. Bu yeni bir şey değil uzun zamandan beri CHP'de toplumun beklentilerini karşılayamamak gibi bir algı oluşmaya başlamıştı." dedi.

Pekşen, "21. yüzyılın beklentileri ile CHP'nin devrimci kimliğinin örtüşmesi gerektiğini söylüyorum. Ülkede toplumun her kesiminde, herkesin ülkede bir çıkış beklentisi var. CHP bu kurumsal kimliğini günün beklentileri ile uyumlu hale getiren bir örgütlenme modeli ve programı uygulayarak Türkiye'yi 21. yüzyılda yeniden yapılandırabilir." ifadesini kullandı."DEĞİŞİMİ CHP'NİN BİRİNCİ GÜNDEMİ HALİNE GETİREN KİŞİ BENİM"
Neden İnce'yi desteklemediği ve Kılıçdaroğlu ile yanayana olmadığı yönündeki soruya ilişkin Pekşen, "Genel başkanın da İnce'nin de değişim söylemini haklı karşılıyorum, itirazım yok. Değişim CHP'nin birinci gündemi haline geldi. Değişimi CHP'nin birinci gündemi haline getiren kişi benim. Bu gün CHP'nin Türkiye mevcut durumunu olduğu gibi kabul etmeli. Rejim değişmiştir. Sandıktaki sonuçlar ile değişmemiştir. Dünyanın hiçbir yerinde yüzde 51 ile değişen anayasaya halkın güveni oluşmaz. 24 Haziran seçimleri demokrasi adına yapılan en vahim seçimdir. Bu seçimlerin kabul edilmesi mümkün değildir. " dedi. 

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Tuvalet fırçası gözünden girip beynine saplandı! Yok artık bunu da yaptılar! P...rno izle para kazan ! AKAR'A MAHKEMEDEN DAVET!. Ordu fetocu olmuş Akarın cumhurbaşkanının bakanların haberi yok ANKARA'YI ISINDIRAN ANKET! MASASININ ÖNÜNDEKİ ANKET SES GETİRDİ Not yandaş anketidir