Anasayfa
12 Aralık 2017 ( 4150 izlenme )
Reklamlar

CHP’li Eren Erdem’in Bakan Soylu iddiası..”Erdoğan’da durumun farkında”

CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun AKP’nin başına geçmek için riskli işlere girdiğini ve CHP’li belediyelere yönelik operasyonunda bunun bir parçası olduğunu söyledi. Erdem, Erdoğan’ın da bu durumdan haberi olduğunu ve Soylu’nun oğlunun aracının polis tarafından çevrilerek ‘uyarıldığını’ savundu.

Cumhuriyet Halk Partisi  İstanbul Milletvekili Eren Erdem, Kemal Kılıçdaroğlu’na ‘Sen bittin’ diyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun AKP Genel Başkanı olma hayali olduğunu söyledi. Erdem, CHP’li Ataşehir Belediyesi’ne yönelik operasyonun da Soylu’nun AKP tabanına mesaj vermek ve infial yaratmak için atılmış tehlikeli bir adım olduğunu savundu.

Cumhuriyet’in aktardığına göre, Halk TV’de Fatih Ertürk’ün programında Soylu’ya ilişkin çarpıcı iddialar ortaya atan Eren Erdem,Soylu’nun AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a darbe girişimi içinde olduğunu öne sürdü.

Süleyman Soylu’nun Avrupa’da bir toplantıda ‘AK Parti’de bana sormadan hiçbir şey yapılamaz ben artık AK Parti’nin ikinci adamıyım dediğini’ havuz medyasının patronlarından birinin de ‘Bir Erdoğan gider bir Süleyman gelir’ dediğini iddia eden Erdem, Erdoğan’ın durumun farkında olduğunu belirtti.

Süleyman Soylu’nun oğlunun kısa bir süre önce İstanbul Ataköy’de aracının polisler tarafından çevrildiğini, Soylu’nun oğlunun korumları ile polislerin karşılıklı silah çektiklerini iddia eden Eren Erdem, Soylu’nun Emniyet Müdürü’nü aradığını ancak Emniyet Müdürü’nün telefona çıkmadığını öne sürerek,’Erdoğan durumun farkında bu da sanırım Erdoğan’ın Soylu’ya cevabı’ yorumunda bulundu.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

DARBEYİ 1 GÜN ÖNCEDEN HABER VEREN İSİM YİNE UYARDI! 15 TEMMUZ'DA BAŞARAMADILAR FAKAT Metin Feyzioğlun'dan şok eden sözler...Bakın gelecek olan aftan kimler yararlanacak.... Gemi Batarken Karısının Söylediği Son Söz Şok sözler kovulduğunu tuvalette ögrenirsin