Anasayfa
13 Aralık 2017 ( 176 izlenme )
Reklamlar

CHP'li Özgür Özel'den çarpıcı iddia: "FETÖ’den ihraç edilen ilk kişi Süleyman Soylu’dur"

Özgür Özel: FETÖ’den ihraç edilen ilk kişi Süleyman Soylu’dur
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel katıldığı bir televizyon programında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında önemli bir iddiada bulundu. Özel, FETÖ'den ihraç edilen ilk kişinin Süleyman Soylu olduğunu ileri sürdü.
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Şirin Payzın’ın sunduğu ‘Ne Oluyor?’ programına katıldı. Gündeme dair açıklamalarda bulunan Özel, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında önemli bir iddiada bulundu. Soylu’yla FETÖ arasındaki bağa değinen Özel, “İlk kez burada açıklıyorum. FETÖ’den ihraçlar son günlerde çokça konuşuluyor. Peki FETÖ’den ihraç ilk ne zaman yapıldı? Birisi diyebilir ki, 17 Temmuz 2016’da yapıldı ama hayır. Türkiye’den FETÖ’den ihraç edilen ilk kişi Süleyman Soylu’dur. Nereden ihraç edilmiştir. Demokrat Parti’den edilmiştir” dedi.

“SİYASİ SİCİL AFFI PEŞİNDE”
CNN Türk’te yayınlanan programda konuşan CHP’li Özgür Özel, “Süleyman Soylu Ocak 2008’de Genel Başkan seçilmiştir. Daha sonraki süreçteyse Demokrat Parti’den ihraç edilmiştir. Gerekçesi ise 12 Eylül 2010 referandumunda Demokrat Parti’nin kurumsal kararına rağmen, ‘hayır’ı değil ‘evet’i savunmasıdır. Ve Fetullahçı bir cemaatle Demokrat Parti’yi ilişkilendirmekten, önce genel başkanlığı kaybedip sonra partisinden parti görüşlerine rağmen Fetullah ile işbirliği yapmaktan ihraç edilen ilk siyasidir. FETÖ’den ihraçtır kendisi. Ve şu an siyasi sicil affı peşindedir kendisi.” ifadelerini kullandı.


http://www.sozcu.com.tr/2017/gundem/ozgur-ozel-fetoden-ihrac-edilen-ilk-kisi-suleyman-soyludur-2129522/

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Damat Sarhoş Olup Sızınca..... GERDEK GECESİ EŞİNE ‘BAKİRE DEĞİLİM’ DEYİNCE… ORTAYA ÇIKAN İĞRENÇLİK…! Kireçlenmeye Karşı Doğal Mucize (Sonuçları Çok Başarılı) Hakimin fişleme notları ortaya çıktı: Alevi, münafık