Anasayfa
07 Mart 2018 ( 408 izlenme )
Reklamlar

CHP’Lİ VEKİL AÇIKLADI… ORTALIK DARMA DUMAN!.. “SAPKIN ZİHNİYET”

Aylin Nazlıaka: “Nurettin Yıldız yeni dönemin Fetullah Gülen’idir”

Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü öncesinde Meclis’te yaptığı basın toplantısında açıklamalarıyla tepki çeken Nurettin Yıldız’ın AKP’li bürokratlar tarafından koruma altına alındığını söyledi. Aylin Nazlıaka’nın konuya ilişkin açıklaması şöyle:

“BU ŞAHIS YARGI ZIRHIYLA KORUNUYOR”

“Laik ve demokratik bir hukuk devletinde yaşama arzumuza rağmen, Nurettin Yıldız adlı bu canlı müthiş bir yargı zırhı ile korunmaktadır. Suç duyurusunda bulunuyoruz; daha dosyanın mürekkebi kurumadan takipsizlik kararı çıkıyor. Bu karara itiraz ediyoruz; “ifade özgürlüğü, basın özgürlüğü” gibi gerekçelerle itirazımız da reddediliyor. Üstelik Yıldız’ın “6 yaşında kız çocuğu ile evlenilebilir” açıklamasını haber yapan sitelere erişim engeli getiriliyor.”

“YENİ FETULLAH GÜLEN”

“Hiç uzatmadan söyleyeyim. Kimse kusura bakmasın, bizde hırsıza hırsız, katile katil, sapığa sapık derler. Ve bir kez daha iddiamı yineliyorum: Nurettin Yıldız yeni dönemin Fetullah Gülen’idir. FETÖ elebaşından boşalan koltuğa bu kez Nurettin Yıldız oturtulmak istenmektedir. Geçmişte Fetullah Gülen için “dokunan yanar” yasası bugün Nurettin Yıldız’a uygulanmaktadır.”

“MÜSTEŞAR BU ŞAHSIN HAYRANI”

“ Bu şahsın kimler tarafından korunduğunu bilmek hakkımız. Mesela; onun bir hayranı var. Üstelik bu kişi bir müsteşar. Hem de Adalet Bakanlığı müsteşarı. Göreve gelmeden önce Nurettin Yıldız’ın konuşmalarını sosyal medyada paylaşan, beğenen Selahaddin Menteş’ten bahsediyorum. Şimdi buradan kendisine soruyorum: Sayın müsteşar, bu pedofili hamili nasıl oluyor da yargılanmıyor?”

“BU ŞAHIS KORUNUYOR”

“Nasıl oluyor da günlerce, aylarca bekleyen dosyalar varken bu kişiye yönelik suç duyuruları 24 saat geçmeden takipsizlikle sonuçlanıyor. Nurettin Yıldız adlı adınca AKP’nin kurduğu hukuk düzeni tarafından korunuyor. İşte tercih de tam olarak burada başlıyor. Onlar Nurettin Yıldız’dan; biz kadınlardan, çocuklarımızdan yanayız! “

“SAPKIN ZİHNİYET”

“İşte kadın cinayetlerinin, çocuk tacizlerinin arkasında yatan bu sapkın zihniyettir. Bu zihniyet aydınlık bir Türkiye için karanlık, çocuklar ve kadınlar için tehlike; AKP içinse korunması gereken bir zattır.”

Kaynak: Cumhuriyet

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

90 YILLIK TABLODA ŞOK EDEN DETAY İlkokulda dağıtılan hikaye kitabında skandal ifadeler OKUNMASI GEREKEN BİR HABER Hanefi Avcı’dan şok açıklama: FETÖ gibi bir örgüt daha var! Bir Büyük Boyu Var mı?