Anasayfa
27 Şubat 2018 ( 469 izlenme )
Reklamlar

CHP'Lİ VEKİL İSYAN ETTİ!.. TEZGAH ÜSTÜNE TEZGAH!..

Böyle seçim olur mu? "AKP'ye verilmeyen oylar geçersizdir" deyin olsun bitsin!.. Belki kör gözler bu sinsi tezgaha uyanır!..


AKP'nin MHP'den sonra ittifak arayışları sürerken CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay'dan dikkat çeken bir açıklama geldi. 

Balbay, 'Milli İttifak' olarak adlandırılan AKP-MHP anlaşmasına "Bu bir AKP - MHP - YSK ittifakıdır" dedi.

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, Ahmet Hakan’ın sunduğu Tarafsız Bölge programına konuk oldu. 2019 seçimleri için başlatılan ittifaka değinen Balbay, önemli bir iddiada bulundu.

“BU BBP İÇİN BULUNMUŞ BİR ÇÖZÜM”

Balbay, “Bu bir AK Parti – MHP – YSK ittifakıdır. Burada MHP başka bir ittifak istemiyor. Büyük Birlik Partisi ben de girmek isterim dedi. MHP istemem dedi. Şimdi ona da bu yasada çözüm buldular. "

"BU NE OYUN"

"Bir siyasi partinin lideri ya da temsilcisi, başka bir siyasi partiden aday olursa seçilebilir, sonra kendi partisine gider dediler. Bu BBP için bulunmuş bir çözümdü. Ama tamamen MHP’nin istedikleri ağırlıklı bir tablo oluştu ve bunu çok da değiştirmek istemiyorlar” ifadelerini kullandı.

kaynak:sözcü

*****

TARIMSAL DESTEK AÇIKLANDI... ÖDEME LİSTESİ...
Tarımsal desteklemelere ilişkin karar bugün yani 26 Şubat'ta Resmi Gazete'de yayımlandı. Çiftçi Kayıt Sistemine (ÇKS) kayıtlı olan çiftçilere ödenecek tarımsal destekler belirlendi.

ÖNCE BAŞVURU 

ÇKS’ye kayıtlı çiftçiler tarımsal destek almak için Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na başvuracak. 2018 yılında çiftçiler buğday, arpa, çavdar, yulaf ve tritikale için dekar başına 19 lira destek alacak. 15 lirası mazot desteği, 4 lirası ise gübre desteği olacak.

ÇELTİK VE PAMUK

Çeltik ve Pamuk için ise toplam 40 lira tarım desteği alacaklar. Mazot fiyatlarında artış olması durumunda destekleme fiyatlarında değişikliğe gidilebilecek. Toprak analiz desteği ise 50 dekar’ın üstünde tarım arazilerinde her 50 dekara kadar Toprak Analiz Laboratuvar’a 40 lira olarak yapılacak.

ORGANİK TARIM VE HAYVANCILIK

Organik tarım için ise desteklemeler kategorilere göre dekar başına 10 ila 100 lira arasında değişiyor. Hayvancılık destekleri ise 4 ay ve üzeri buzağı için 350 lira, malak için 150 lira olarak belirlendi. Soy kütüğüne kayıtlı buzağı için ise 500 lira, malak için 400 lira olacak. “2018 Yılında Tarımsal Desteklemelere İlişkin Karar”dan diğer detaylar öğrenilebilir.

DESTEKLEMELER NE ZAMAN YATACAK?

2018 yılında yapılacak tarım destek ödemelerine ilişkin henüz herhangi bir tarih belirtilmedi. Ancak geçen yıldan yola çıkılarak bir tahmin öngörülüyor. 2017 yılında Şubat ve Nisan ayları arasında kişinin TC. kimlik numarasının son harfi baz alınarak yapılan ödemeler Ziraat Bankası tarafından yapılmıştı.

Bu yıl da, geçtiğimiz yıl gibi Ziraat Bankası tarafından; TC Kimlik Numarası 0 ile bitenler için 31 Mart 2018, TC Kimlik Numarası 2-4 arasında bitenler için 07 Nisan 2018, TC Kimlik Numarası 6-8 arasında bitenler için ise 14 Nisan 2018 tarihinde ödenmesi öngörülüyor.

Kaynak: Sözcü

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

GÜNDEME BOMBA GİBİ DÜŞEN AKP-CHP İDDİASI! Sözcü yazarı Zileli, içilmesi tehlikeli su markalarını yazdı. DUŞ DAHİ YAPILMASI SAKINCALI' İbretlik bir hikaye; “Babam, annemin başı ağrıdığında benle yatıyor” Kim Milyoner Olmak İster'de re.zil eden soru