Anasayfa
12 Mart 2018 ( 2568 izlenme )
Reklamlar

CHP’Lİ VEKİL YÜZDEYİ AÇIKLADI… İTTİFAK ŞAŞKIN!.. “TOPLUYORLAR TOPLUYORLAR OLMUYOR,

ÖZEL: “TOPLUYORLAR TOPLUYORLAR YTİNE DE OLMUYOR, %45’İ GEÇEMİYORLAR”

Meclis’te basın toplantısı düzenleyen CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “50+1 olmuyor, topluyorlar, topluyorlar, büyümüyor küçülüyorlar. ” dedi.

“BU HAKSIZLIK”

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, “baraj sorunu çözülmediği için ittifak yapan bir partinin yüzde 1 oyla Meclis’e girebileceğini ancak ittifak yapmayan partinin yüzde 9,9 oyla Meclis dışı kalacağını” aktaran Özel, bunun eşitlik ilkesine aykırı olduğunu bildirdi. CHP Grup Başkanvekili Özel’in konuya ilişkin açıklaması şöyle:

“O DA BİLİYOR KAZANAMAYACAĞINI”

“30 Ağustos 2019’da orada durabilmesi, seçimin ancak 3 Kasım’da yapılmasıyla mümkün, öne çekerse, cumhurbaşkanı değişecek, biliyor, rakamlar onu gösteriyor, ondan fırça atıyor. ‘Benim seçimlerimi neden öne çekiyorsun, görev süremi niye bitiriyorsun’ diyor. O da biliyor, seçimi kazanamayacağını.”

“TOPLUYORLAR TOPLUYORLAR OLMUYOR, %45’İ GEÇEMİYOR”

“ 50+1 olmuyor, topluyorlar, topluyorlar, büyümüyor küçülüyorlar. MHP getirdiğinden fazla götürüyor. AKP-MHP birlikteliği 50+1 değil şu anda 45’i geçemiyor, bunu hepimiz biliyoruz.”

Kaynak: Yeniçağ

☆☆

SELVİ YAZDI… AKP’DE SEÇİM ŞOKU!..


SELVİ: “YEREL SEÇİMLERDE AKP OYLARI DÜŞÜYOR”

Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi, AKP MYK’sinde Erdoğan ile AKP’li Genel Başkan Yardımcısı arasında geçen diyaloğu köşesine taşıdı…

Selvi o Genel Başkan Yardımcısının ismini vermedi ancak, Erdoğan’a yerel seçimlerde AKP’nin oylarının düştüğünü, bu sonuçların Cumhurbaşkanlığı seçimlerini de etkileyeceğini söylediğini öne sürdü. Erdoğan’ın ise “erken seçim yok” yanıtını verdiğini yazdı. İşte Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi’nin o yazısından ilgili bölüm;

“YEREL SEÇİMLERDE OYLARIMIZ DÜŞÜK ÇIKIYOR”

“CUMHURBAŞKANI Erdoğan erken seçim tartışmalarından duyduğu rahatsızlığı, ”Nereden çıkıyor bu erken seçim tartışmaları” diye ortaya döküyor. Bir genel başkan yardımcısı, ”Genel seçimlere göre yerel seçimlerde oyumuz daha düşük çıkıyor. Yerel seçimlerin, Cumhurbaşkanlığı seçimine olumsuz etkisi olabilir” diyor.”

“ERKEN SEÇİM YOK, ÇOK ÇALIŞACAĞIZ”

“Bunun üzerine Erdoğan, ”Aynı kanaatte değilim. Erken seçim yok. Yerel seçimlerde çok çalışacağız. Oyumuzu yükselteceğiz” diye karşılık veriyor. Bu diyalog 5 Mart tarihinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında yapılan AK Parti MYK toplantısında yaşanıyor.”

Kaynak: Hürriyet/ Yeniçağ


https://sarizeybekhaber.com/chpli-vekil-yuzdeyi-acikladi-ittifak-saskin/

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARMISAK MUCİZESİ: Bu kür 1972 Yılında Tibetli rahiplerin kaldığı manastırda bulunan 5000 yıllık bir doğal tariften alınmıştır şeyh 5 erkek çocuğa kabusu yaşattı! Skandal savunma Atatürk neden Araplardan uzak durdu? CHP’li Özbolat: İktidar bütün algı ve güç odaklarıyla bizimle uğraşıyor