Anasayfa
18 Aralık 2017 ( 2818 izlenme )
Reklamlar

CHP’ye 'teröre yardım, yataklık ve destek' iftirasıyla operasyon..


CHP’ye 'teröre yardım, yataklık ve destek' iftirasıyla operasyon yapacaklar iddiası

CHP’li belediyelere yönelik operasyona başlayan AKP’nin yeni adımına ilişkin önemli bir iddia gündeme geldi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın CHP’li Ataşehir Belediyesi ile ilgili başlatılan soruşturma hakkında ‘Daha çok şeyler gelecek’ açıklaması gözleri CHP’li belediyeler hakkındaki iddialara çevirdi. Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya, AKP kulislerinde konuya ilişkin gözlemlerini yazdı. Sarıkaya, CHP’ye operasyonun “teröre yardım, yataklık ve destek” kapsamında olabileceğini öne sürdü.


DHKP-C İLE CHP’Lİ BELEDİYELER İLİŞKİLİ” DENİLEREK OPERASYON YAPACAKLAR

İşte Sarıkaya’nın yazısının ilgili bölümü:

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önceki gün metronun hizmete girmesi töreninde, Ataşehir Belediyesi’ni işaret ederek CHP’li belediyelere yönelik “Daha çok şeyler gelecek” cümlesi de bunun yansıması…

AK Parti kulisinde dün konunun en önemli taraflarıyla sohbetimden de çıkardığım kadarıyla, hükümetin CHP’li belediyelere ilişkin “görevi kötüye kullanma” nedeniyle açığa almasının ötesinde de başka hazırlıkları var.

Bunun başında da “teröre yardım, yataklık ve destek” geliyor.

Konunun tarafının aktardığına göre üzerinde durulan da “DHKP-C ile CHP’li belediyelerin ilişkili olduğuna” dair iddialar.

Hatta bazı belediye çalışanları ile üst düzey yetkililerin ilişkisine yönelik veriler de hazırlanmış, savcılıkların bunlara ilişkin soruşturmalarını tamamlamaları beklenmiş.

“DHKP-C ile CHP’nin bağlantılı olduğu iddiası çok ileri değil mi?” dedim.

“CHP yönetiminden DHKP-C’ye yönelik sert tepki olduğunu biz de biliyoruz; ama belediyesi yapmışsa herhalde CHP yönetimi de bunun ortaya çıkmasından memnun olur” yaklaşımını gösterdi.

Doğu ve Güneydoğu’da HDP’li belediye başkanlarının görevden alınarak kayyum atanmasına gerekçe yapılan, “Terörle işbirliğine girdiler” iddiasına benzer bir algı yaratma çabası olarak görüleceğini de anımsattım.

“Başka terör örgütü de terör örgütüdür” yanıtını vermekle yetindi.

“Gelecek daha” denilenin ne olduğunu anlamak açısından önemliydi…


http://www.muhalifhaberler.com/chp-ye--terore-yardim--yataklik-ve-destek--iftirasiyla-operasyon----3581.html


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SON DAKİKA | Erdoğan, kadro isteyen taşeron işçileri fırçaladı: Yaptıklarımız şımartmasın .. Halka en cok fırca atsn oyu toplar ŞUNA BAK!.. HAZİNEDE ATAMA KIYAĞI!. Kayıp Evrim'in babasından korkunc ifade! Son Dakika..Sabah Sabah Acı Haber Geldi..Ünlü Oyuncu, Usta isim, Dev Çınar..Hayata Veda etti !